Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az URC228 jellel...

Dr. Iványi Imre kérdése:

Hogyan lehet az URC228 jellel ellátott univerzális távirányítót beállítani a SAMSUNG TV márkára és videóra?

Figyelt kérdés

2015. aug. 13. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Van a kódfüzetében leírás - de azok sosem passzolnak a tévéhez, elég kicsi az esély rá.

Manuális hangolást kell csinálni. Általában egy gomb-kombinációval vagy egy gomb lenyomva tartásával lehet hangoló üzemmódba állítani a távkapcsolót. (használati útmutatót előkapod)

Majd többnyire a kikapcsoló gombot kell addig nyomkodni, amíg ki nem kapcsol a tévé. Ez egy elég jó kis játék, mert előfordul, hogy 1000-szer is meg kell nyomni, előfordul hogy már beleunsz 300 után, és elkezded gyorsabban nyomkodni, és legvégül tovább ugrasz a frekvencián - De olyan is előfordult már velem, hogy ugyan a hangerő, kikapcsoló gombokra remekül reagált, de a többi gombra nem. Érdemes számolni a lenyomások számát, mikor a manuális verziót választod.

Ha tudod pl. hogy a 123-ik lenyomásra ugyan kikapcsol a tévé de nem passzol a többi gomb, akkor elkezded előről, a 123 lenyomás előtt letakarod a távirányítót, hogy ne kapcsoljon ki a tévé, és folytathasd a kód keresését.


Amúgy van nagyon-nagyon egyszerű mód is - elektronikai boltokban végzik - egy soros portos infrával a számítógéppel állítják be, a Dunaújvárosi Chip elektronikában láttam. :)


Mellesleg, ez az URC228 ez csak a kínai belső chip elnevezését takarja, közel 10 féle is van ebből piacon, szürke, fekete, zőőd, működő és nem működő darabok. Nekem az ezüst verzió vált be.

2015. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja igen, majd elfelejtettem. Általában van egy SET gomb, de azért olvasd el a leírást (már persze ha adtak mellé magyar nyelvűt, bruhahahaa :D )

1. Nyomd be és tartsd lenyomva a "SET" gombot.

2. A "SET" gomb lenyomva tartása mellett, nyomd meg egy pillanatra a "TV1" gombot (vagy amelyiket szeretnéd hangolni, video 1 stb.)

A led felvillan.

3. Engedd el a gombokat, majd kezdd el nyomkodni a Pirosat, a kikapcsolót, lassan... :)

Ha találsz egy frekvenciát, a Set gomb rövid megnyomásával véglegesítheted.


Bár a kód kiolvasásra már nem emlékszem, de olyat is lehet. Ha 1 nap vacakolás után megtaláltad azt a kódot ami a tévédhez való, azt érdemes feljegyezni. Ezt számolással, vagy a led villogásából lehet megtudni. Vagy 10 éve nem hangoltam ilyet - az emlékeim kicsit megkoptak. :)

2015. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!