Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Másik töltővel töltöttem egy...

Másik töltővel töltöttem egy drónhoz tartozó aksit és felpúposodot, túltölttem meg lehet még menteni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már felpúposodott, akkor nem hiszem. De előfordulhat, hogy működik így is. De lehet, hogy felrobban.
2015. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy áramerősséget kapott. Annak vége.
2015. aug. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából működik gyengébben de igen csak nem fér be a helyébe. Nagyobb áramot nem kapott, csak másik tőltőbe volt benne amiben nincs lekapcsoló hanem a hozzávaló akkuban van. De a felfújodott aktívan nincs hanem a saját töltőében van. Merjem még tölteni?
2015. aug. 19. 19:01
 4/6 A kérdező kommentje:
És esetleg le lehet valahogy "engedni"?
2015. aug. 19. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg menthetetlen, bár ahogy írtad, valamennyire működik. Szerintem a legtöbben nem javasolnák a használatát. Ha továbbra is használnád és töltögetnéd, mindenképpen olyan helyen tedd, hogyha felrobban vagy kigyullad, akkor a ne sérüljön meg senki és a lakás ne égjen le.

Ha többcellás az akku, akkor elméletben előfordulhat, hogy csak egy-két cella sérült meg benne, azt kicserélve és a tokot kiegyengetve meg lehetne javítani, de ehhez szakértő kellene, kiméregetni a cellák teljesítményét, megvizsgálni őket. Valószínűleg ennyiért már inkább újat érdemes venni.

2015. aug. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy cellás szóval jobban járok ha újat veszek.
2015. aug. 23. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!