Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen villanykapcsoló lenne...

Milyen villanykapcsoló lenne a legmegfelelőbb ezeknek a lámpáknak?

Figyelt kérdés

70-100 darab lámpa. Mind 36W 2G11 fénycsövet tartalmaz. Mindegyik lámpa már be van kötve, már csak egy kapcsoló kéne, amivel lehet ki és bekapcsolni.


Milyen lenne erre a célra a legmegfeleőbb kapcsoló?



2015. aug. 19. 15:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű egysarkú villanykapcsoló megtesz -vagy ha jók a keresőszavaid, és kültéri lámpák, akkor kétsarkú kapcsoló.
2015. aug. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, kültéri lámpák. Azt gondoltam, hogy valami nagy ipari kapcsoló fog kelleni.

Nem gondoltam volna, hogy egy egyszerű kapcsoló elbír ennyi lámpát.

Kb. mennyi a max lámpa amit elbírna egy egyszerű kapcsoló?

2015. aug. 19. 17:22
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
3,6kW ezt már lehet jobb lenne mágneskapcsolóval kapcsolni és akkor ha olyan helyen van tudsz rakni esztétikus kapcsolót a mágneskapcsolót meg elrejted valahova
2015. aug. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Joe.38 ***** válasza:
26%
Ha vannak teljesitmèny aggàlyok. Akkor falba doboz - abba màgneskapcsoló azaz relè. Azt meg bàrmilyen kapcsoló szokàsos szabvànyos kapcsolja.
2015. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
40%
most relé vagy mágneskapcsoló?
2015. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%
Egy hagyományos süllyesztett billenőkapcsoló 10A elvileg, nem? Szóval akkor egy "mezei" süllyesztett kapcsoló alkalmatlan, mivel 3.6kW-ról beszélünk, az pedig a 16A felső határát súrolja. 100 lámpa? S annak egyszerre kellene világítania? Biztos, hogy egyszerre kell üzemeltetni mind a 100-at? Miről van szó egyáltalán? Amúgy ha nem fontos az esztétika sima KK kapcsolót is feltehetsz, ált. ipari jellegű szerelésnél "közkedvelt". S persze azért nagyban dönti el a használható kapcsoló típusát az, hogy honnan kapcsolod, fedett helyről vagy sem... Mi a búbánatos bánatért nem bízod szakemberre? Ahogy írták, ha mégis süllyesztett kapcsolóról akarod működtetni, akkor használj mágneskapcsolót.
2015. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Igen, minden lámpának egyszerre kéne indulni, ezek egy telephelyet megvilágító lámpák.

A szerelést szakemberre fogom bízni, amúgy is több munka lesz, mivel egyik lámpatest sincs leföldelve, csak 2 ér megy (20-30 évvel ezelőtt így kötötték az oszlopokra, és azóta így is van). Azért kérdeztem, hogy milyen kapcsolót vegyek, amit neki már csak bekötni kéne..

2015. aug. 20. 16:46
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"sima KK"


Ha már KK, akkor a 20A-es.

2015. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Talán jobb megoldás lenne, ha nem is kapcsolót szerelnénk, hanem egy mechanikus időkapcsoló órát. A lámpák száma lecsökkenthető 60-65-re, és az időkapcsoló pedig 16A-ig bírja (3680W). Ha 65 lámpa lenne, akkor azoknak kb. 2340W lenne a fogyasztása.


Ilyen időkapcsoló megfelelő lenne szerintetek?

[link]

[link]

2015. aug. 20. 18:48
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori kérdések = villanyszerelő gyorstalpaló.

Ha 65 ha 100 lámpa, s kültéri, akkor gondolom én ez nem magáncélra lesz, hacsak nem te is aréna gyűjtő vagy...

Ha nem magáncélra, hanem egy cégnél akkor a szakma nevében könyörgöm, szánjál már pénzt egy villanyszerelőre!

Analóg időkapcsoló helyett nem gondoltál mondjuk digitálisra, nem sokkal drágább, de megkockáztatom, hogy egy alkonykapcsoló is jó lenne neked, ha mondjuk egész éjjel kellene világítania, de mindent úgy kell kihúzni belőled. Titkos, talán az 51-körzetbe kell vagy ilyesmi?

A kettőt kombinálhatod is, így pl. megteheted azt, hogy sötétedéskor kapcsoljon be, de megtudod határozni, hogy előbb kapcsoljon le, mint hogy kivilágosodna. Azaz pl. bekapcsol sötétedéskor, de lekapcsol éjfélkor, így a bekapcsolást nem kell állandóan állítgatni. Mindenesetre nem tudom, hogy egy alkonynál mi a határ, szerintem ott is ált. 16 esetleg 10A (?), szal lehet, hogy még így is kell mágneskapcsoló. Alkonyból-időkapcsolóba időkapcsolóból-mágneskapcsolóba mágneskapcsolóból-lámpába. Részletezni nem fogom, mert még a végén sikerül összeraknod, aztán az egészet ráaggatod egy 30 méterről jövő másfelesre, amin a fél épület már rajta van. Ezt is csak azért írtam, hogy lásd be, ehhez kell egy villanyszerelő.

2015. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!