Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire biztonság...

Szerintetek mennyire biztonságos külföldről (Amerika) vásárolt számítógépet postai úton haza szállíttatni?

Figyelt kérdés
Párom szeretne új számítógépet venni, külföldön (egészen pontosan Amerikában és talán még Hollandiában) talált olyat, ami számára megfelelő lenne. Nyilván kimenni érte nem tudunk és felvetődött a kérdés, hogy postai úton biztonságban megérkezne-e a gép. Ő szerinte igen, nekem viszont aggályaim vannak ezzel kapcsolatban. Több ismerősömtől is hallottam már róla, hogy a postai alkalmazottak előszeretettel szeretik megnézegetni, hogy mi van az adott csomagban, ha éppen megtetszik nekik, akkor pedig lába kél és a posta nem vállalja érte a felelősséget, mert nem tudják visszakövetni, hogy ki felelős érte. Valamint abban sem vagyok biztos, hogy úgy bánnának a csomaggal, hogy épségben eljusson hozzánk a gép. Kinek mi a véleménye erről, vagy esetleg valakinek tapasztalata/ötlete van?
2015. aug. 23. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A garancia érvényesíthetősége miatt inkább a hazai vásárlás a jó, itt is össze lehet állítani a most kapható alkatrészekből bármilyen gépet
2015. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából neki egy Apple gépe van, ami kb 10-15 éves és eddig nagyon meg volt vele elégedve, most viszont újat szeretne és kint talált olcsóbbat. De szerintem is nagyon necces a dolog.
2015. aug. 23. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kint olcsóbb. Garancia nincs, még rájön a vám, és az áfa. A végén többe fog kerülni, mint itthon.
2015. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tobb sebbol verzik a parod vagyakozasa...


USA nem az EU, vagyis afat es vamot is fizetnetek kell a csomagra, ha a csomagot megallitjak es vameljaras ala veszik

Itt a hivatalos forras:

[link]


Raadasul USAbol a postakoltseg igen huzos lesz, ami csak dragitja a gepet.

Ha a vamosok megfogjak es fizetnetek kell, akkor az afat nemcsak a gep arara teszik ra, hanem a gep ara + postakoltseg. Vagyis teljes osszeg x 27% afa, meg a minimum 2.5% vam.. igy is megeri???


Hollandiabol nincs se afa se vam, de en szamitogepet SOHA nem vennek ugy, hogy postai uton. Legutobb en is vettem egy Apple gepet, tudom milyen nagyszeruek ezek, de ugy raktam be a csomagtartoba mintha himestojast szallitanek es nagymama tempoba vezettem haza, nehogy vmi docceno miatt a doboz pattogjon hatul. Persze tudom meg vannak ezek csinalva, de akkor is. Minek kiserteni?

A postan meg tudod hogy dobaljak a csomagokat?!?!


A masik gond pedig a garancia. Ezt Apple-tol kell megkerdezni, ha kulfoldrol vasarolsz alma termeket es meghibasodik, otthon vallajak a javitasat? Mert ha nem, akkor csunyan beneztetek.

2015. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!