Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Biztonságos kiutazást külföldr...

Biztonságos kiutazást külföldre 16 évesen?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és szeretnék nyelvet gyakorolni. Angolt tanulok, de nekem ez sokkal többet jelent, mint egy tantárgy, imádom, meg azt az egész életstílust, ahogy az emberek élnek, tudom, hogy ugyanazon a bolygón vagyunk, de valahogy nekem mégis más... Nagyon jó lenne kimenni, anya mondta, hogy menjünk oda nyaralni, meg minden, de nekem nem turistaprogramok kellenek, meg nem nyaralás, hanem egy kis tapasztalat abból az életből...


Néztünk cserediák programokat, de egyaz, hogy Angliába nem is lehet menni, csak Amerikába, ami azért jóval messzebb van, nekem az is jó lenne, de ráadásul milliós értékű az a fél év is, amit kint tölthetnék, arról nem is beszélve, hogy nagyon bekavarna a suliba, meg mindenbe...


Az lenne a kérdésem, hogy nem-e tud valaki olyan programokat, vagy olyan cégeket, akik szerveznek esetleg nyáron ilyen kiutazást, akár egy hónapra, akár kettőre, háromra, nagyon jó lenne, el is engednének, a nyár meg nem is lenne olyan húzós, mint így suli közben... Vannak egyáltalán ilyen lehetőségek? Akár családokhoz kimenni, akár bárhogy... Elsősorban Angliába, de szivesen mennék az USA-ba is, de lehetőleg biztonságos, és megbízható cégek érdekelnének, akivel mindenkinek jó tapasztalatai vannak... Akár dolgoznék is nyáron kint, bármit, szednék epret, vagy bármi, szóval ezektől sem finnyáskodom, csak tényleg legyen biztonságos, nem prostiként akarok hazajönni, mert sajnos nagyon sok ilyen van...


Ami a másik, hogy nem feltétlen nagyvárosba, szóval nem London, és New York a cél, persze nem lenne semmi baj, ha ott van lehetőség, de imádnám a vidéket, szóval ha ott vannak ilyen lehetőségek, nagyon örülnék neki, mert tényleg nagyon érdekel ez az egész. Akár farmokon besegíteni, van "tapasztalatom", itthon lovagolok, szóval tudnék takarítani állatok alatt, meg ilyenek.


A nyaralásos megoldás egyébként azért nem tetszik, mert akkor nem az igazi oldalát látom, csak tényleg a látványosságokat megnézni, a másik, hogy ha van velem magyar, persze jó meg minden, de azért ha ott van anya, nem tudok úgy ismerkedni, vagyis ha van velem magyar ember, akkor vele beszélgetek, nem szorulok rá úgymond, hogy másokkal is beszéljek, ismerkedjek, viszont egy ilyen munka vagy kiutazás során akár vannak magyarok, akár nincsenek, muszáj lenne beszéljek, ami iszonyat hasznos lenne. Nekem az egy hetes nyaralás kevés, ráadásul nem is vagyok ilyen csavargós, meg sajnálnám rá azt a pénz (tudom, nem én keresem meg), de az ilyen szervezett nyaralásoknál annyira lehúzzák az embert, hogy az hihetetlen.


Köszi, ha valaki elolvasta, nagyon szivesen venném a tapasztalataitokat, meséiteket, tényleg nagyon elszánt vagyok. A bunkó válaszolók lehetőleg kíméljenek, nem követelőzök itthon, tudom, hogy ez mekkora áldozattal járna mindenki részéről, de mégis érdekelnek a lehetőségek. Köszönöm:)


2011. dec. 18. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2011. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
én is szívesen kimennék:/
2011. dec. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép amit írtál,de egy kicsit álomvilágban élsz.Már ami a csodálatodat illeti Angliáról.Hidd el nekem,hogyha kint élsz,hamar rájössz hogy itt is unalmas hétköznapok vannak,és itt is ugyanolyanok az emberek mint otthon.Sőt annyival rosszabb hogy 16 éveseknek nagyon kevés lehetőségük van a szórakozásra.(nem hiába vannak kiégve már fiatalon.Pia pia hátán,és azon sem kell csodálkozni hogy a legtöbb 16 évesnek már van gyereke..

De ettől függetlenül magad kell hogy rájöjj,Anglia nem olyan amilyennek képzelted.

Vannak olyan lehetőségek hogy magyar családok fogadnak diákokat nyáron. Én is fogadtam 2-3 hónapra,hogy nyelvet tanulhassanak..Ismerek pár családot akik nyári babysittert keresnek,és ők így fogadnak fiatalokat..De többnyire ismerősök,barátok,rokonok gyerekeiről van szó..Idegen diákokat nem nagyon fogadnak mert a felelősség mégis a fogadó családon van..(én is aggódtam amikor ismeretlen lányt fogadtam,bár kellemesen csalódtam benne,mert jószívű,kedves lány volt)

Van olyan lehetőség,hogy nyárra babysitter állást keresel magadnak.Így te is tudod előre,hogy milyen családhoz mész ki.

Azt hogy farmra kimenj dolgozni az felejtős lesz.Egyrészt azért mert oda nem 16 éveseket várnak,másrészt mert itt kint egy farm teljesen mást jelent mint otthon.Itt a farmon élő emberek jó ha félévente egyszer bemennek a városba.Ők teljesen elzárják magukat a külvilágtól.Voltaképpen mindent megtermelnek maguknak és jól elvannak így..Ha nincs autód mozogni sem fogsz tudni ha szabadnapos lennél..

2011. dec. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Igen, tudom, hogy ott is ugyanolyanok az emberek, csak valahogy mégis szabadabbnak érezném magam, mint itt. Szórakozni nem járok, nem iszok, nem dohányzom, bár szerintem ez a normális, szóval nem vágyom erre. Nyelvet gyakorolnék, új embereket ismernék meg, és nem utolsó sorban önállósodnék, ami már nagyon rámférne szerintem... Szóval tudom, itt is elmehetnék egy másik városba, de más minden azért, más külföldi embereket megismerni, mint ittenieket, más a kultúra, meg minden... Egyébként arra is gondoltam, hogy kint lehetne továbbtanulni, csak az elég necces, és valószínűleg tényleg csak álomvilág, amit elképzelek, nekem kb az él a fejemben, amiket sorozatokban látok, tök más hangulata van, nem tudom miért... Viszont abban biztos vagyok, hogy nagyon nagy élmény lenne, és nagyon sokat segítene rengeteg szempontból... Köszönöm a válaszokat:)

2011. dec. 18. 15:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Ment egy levél.
2011. dec. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:25 vagyok..Na igen a sorozatok..Csak éppen nem ilyen itt sem az élet..:)(ahogy a gazdagréti lakótelep sincs annyi kedves lakókkal körülvéve mint taxis Pista bácsi,vagy Lenke néni(szomszédok)

A fiam 15 éves kora óta Angliában tanul.Teljesen más az iskolarendszer mint otthon.(vagyis itt kint nem nehéz okosnak lenned) Más szabályok,más tanítási módszer van mint otthon.Eleve úgy van megoldva hogy délelőtt és délután is menni kell suliba.Ha nem jelentsz meg többször (és itt nincs olyan hogy állandóan beteg vagy) akkor simán kiraknak a suliból. 18 éves korig ingyenes.Ha betöltötted a 18-at,és még nem fejezted be a tanulmányaidat az sem érdekli az iskolát,hogy éppen csak 1 éved van még hátra,fizetni kell.Ha nem fizetsz nem járhatsz iskolába.A fiam most töltötte a 19 évét,és 1 éve van a szakmai suliból.400 font csak a vizsgadíj(ha nincs rendezve,nem vizsgázhat) 800 font a tandíj.1200 font 1 évre..Aki 20 21 éves koráig tanul annak 2-3 évet is fizetnie kell..Nem olcsó,és ez csak szakmai végzettséget ad..Vagy ha nem tudd letenni 18 éves korodig az érettségit akkor az is fizetős..Az egyetemet nem is említem.Az iskolai rendszer annyira jó,hogy pl: az éveleji iskola kezdést 4-5 nappal később küldték el sms-ben..Vagy ha ne adj isten elkésel,vagy lógnál már hívják is a szülőket.(hogy tudjunk róla) Messze nem olyan a suli sem mint a sorozatokban.Különböző nemzetségű diákok,külön társaságban járnak..Egy valami köti össze őket: ez a foci.(a fiamnak ezért vannak külföldi barátai,mert imád focizni)

Nyáron amint vége a sulinak a fiam megy haza nyaralni.Szerinte otthon jobban tudnak a fiatalok szórakozni,élni mint itt kint..Igaza van..Bár nem akar már otthon élni,mert a taposómalom itt is ugyanolyan,de az élet jobban pezseg otthon..

De kívánom,és remélem egyszer eléred az álmaidat,ha másképp nem,de egy nyaralás erejéig is...

(egyébként ha tudnád,hogy a fiammal mennyit vitáztam,mennyit könyörögtem neki,hogy Angliában tanuljon?? Állandóan nemet mondott,egyszerűen nem akart kijönni.Végül is a kedvemért belement..)

2011. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez a fizetős elég durva, és sajnos hamarosan valószínűleg itt is be lesz vezetve. A lógásos értesítésről meg az a véleményem, hogy nagyon helyes, a diáknak az a dolga, hogy iskolában legyen, ez az első, minden csak ezután jön, ha meg valami mégis előbbrevaló, akkor lehet igazolni. Nem szoktam lógni, soha, nem vagyok kitűnő tanuló, de tudom, mi a kötelességem, és hogy miért vagyok ott... És ránk is ránkférne az ilyen fegyelem, egy nagyon erős közgazdasági szakközépbe járok, de rengetegen lógnak, bekerült valahogy, aztán alig jár be, matekra be se jön, mert nem írják a hiányzókat, akkor ha pl első osztályfőnöki óra, második tesi, és nem kell tesizzen, mert sportoló, akkor be sem jön elsőre sem, hanem alszik plusz két órát... Lehetne nálunk is ilyen, néhány gyereknek elkelne, mert a szülőknek fogalmuk sincs róla, hogy az egyetlen szem pici lánya éppen az utcán cigizik matek helyett, stb... De értem egyébként amit mondasz, azért szivesen megpróbálnám..:)
2011. dec. 18. 21:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal azert vitatkoznek, hogy "nem nehz okosnak lenni". Nagyon attol fugg milyen iskolaba jarsz, amik kozott hatalmas a kulonbseg. Eroteljesen ketlem, hogy Etonban vagy Westminsterben a bolgyo bolcsenek erezne magat barki is - a top 10 iskola tobb diakot kuld Cambridge-be es Oxfordba mint a rosszul teljesito 2500 -nem eliras- iskola. Nevenincs grammar schoolban nyilvan konnyu okosnak lenni. Termeszetesen tudom, ez penz kerdes (is), de pl. az elit iskolak pustzan penz alapjan fel sem veszik a nebulot. Ahhoz teljesiteni is kell, meghozza iszonyatosan kemenyen, hogy megfelelo suliba keruljon a gyerek.


Ahogyan az is barokkos tulzas, hogy a legtobb tinedzsrnek az Egyesult Kiralysaban 16 evesen mar van gyereke, LOL. Valoban, magasabb a tinedzserterhessegek szama mint mondjuk Nemetorszagban, de azert ez egy meglehetosen korulhatarolhato retegre igaz. Ami nem eppen a felso reteg...


[link]

2011. dec. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én unokatesóm, mikor gimnazista negyedikes volt, saját maga írt emailt aangliában az egyik nagyváros középiskoláinak. Nem egynek, elég soknak. Elmagyarázta benne, hogy nagyon szereti angliát, azon belül liverpoolt stb stb stb és hogy neki tervei vannak az életével, ezt meg azt csinál, és jó tanuló, és így meg úgy kicsit fényezte magát, és kérte, hogy megoldható lenne-e, hogy fél évre járhasson az iskolájukba, mert hogy úgy véli, hogy ez a suli nagyon jó színvonalú és sok lehetőséget nyújt a diákoknak, blabla, ebben a részben az iskolát fényezte kicsit. (Mindig azt, amelyiknek épp címezte a levelet, haha, a lényeg az, hogy magadat is, a célvárost is, és az céliskolát is fényezd)

Kapott is választ nem sokkal később, és érettségi évében első félévet itt töltötte Angliában :)

Ez már egy ideje volt, mert azóta unokatesóm felnőtt nő, és vissza is jött ide lakni (sőt, jött az egész család, meg én is), úgyhogy ez jó döntés volt anno részéről.. És nem volt semmi közvetítői díj, meg ilyen-olyan dolgok...

Szobát béreltek neki albérletben, kajáját meg tudta venni magának, nagyon jól érezte magát. Szerintem még most vedd fel a kapcsolatot az iskolákkal, te magad írj emailt, minden középiskolának fenn van valami email, ahová lehet küldeni az enquiry-ket.. Aztán lehet január végén már mehetsz is :) Addig meg magántanuló leszel itthon, és mikor hazajössz, szépen levizsgázol a tárgyakból.. max küldik neked otthonról, hogy ne maradj le annyira nagyon. Ha unokatesóm érettségi utolsó évében hiányzott fél évet, és aztán kitűnőre érettségizett, akkor te is meg tudod csinálni 16 évesen, hogy kihagysz pár hónapot..

Nyugodtan kérdezz, ha van még kérdésed.

2011. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyet értek! :)
2013. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!