Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen elektromos hosszabbítót...

Milyen elektromos hosszabbítót vegyek?

Figyelt kérdés
Kültérre kellene hosszabbító, elsősorban fűnyíróhoz, de akár egy fúrógépet, vagy flexet is használnék vele. Megnézem a legnagyobb áramerősségű fogyasztót és annak megfelelőt? Olyat is hallottam, hogy azt kell nézni, mekkora a hosszabbító vezetékeinek átmérője. Mivel a szűk keresztmetszet itt is a pénz, ezért szeretném megtalálni az 5000 és az 50000 forintos (/50m) között a megfelelőt.
2015. aug. 24. 07:58
 1/4 Szirty ***** válasza:

Nem a vezeték átmérője számít, hanem a vezető keresztmetszete.

Ha 50 méterest akarsz ilyesmire, akkor legyen minimum 1.5 mm2 keresztmetszetű!

2015. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor hagy kérdezzek már még:

Találtam a neten 30, sőt 40 m-es kábelt 1mm2-es keresztmetszettel továbbá 16A jelöléssel.

Beugrottam az obi-ba, ott meg a 30 m-es 10A, max. 2300W.

Meg tudnád mondani, hogy a 30m 16A 1mm2-rel reális-e?

Sajnos nem ismerem az ide vonatkozó fizikai összefüggéseket.

Az általad leírtak alapján a kábel hosszával nőni kell a keresztmetszetnek is.

Köszönöm.

2015. aug. 24. 16:29
 3/4 Szirty ***** válasza:

"Meg tudnád mondani, hogy a 30m 16A 1mm2-rel reális-e?"


Nem. 1 mm2 max 6A áramot bír el tartósan. Az 1.5 mm2 meg 10A-t.


"Az általad leírtak alapján a kábel hosszával nőni kell a keresztmetszetnek is."


Igen, a feszültség esés miatt.

Egy flexnek, fúrógépnek nem kritikus, de nagyon hosszú kábelen ami még vékony is, sok feszültség esik. 30m fölött ezt már érdemes figyelembe venni.

2015. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ismét köszönöm.
2015. aug. 24. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!