Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikrokontroller programozást...

Mikrokontroller programozást hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Eléggé elkezdett érdekelni a téma szóval valaki tudna nekem ajánlani valami fórumot vagy konkrétan le tudna írni pár dolgot amiből el tudok indulni? Van tapasztalatom több programnyelvvel is, programoztam már PLC-t, a fizika tudásom pedig a gimnázium 10. évfolyamáig terjed ki jelenleg. Hallottam ilyet hogy egyszer programozható, meg hogy nem, milyen ár körül mozognak ezek a dolgok 5 ki és bemenettel?

2015. aug. 27. 02:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak hogy konkretizáljam kicsit: nem azt akarom hogy valaki most elkezdjen oktatni, csak ilyen márka meg típus ami jó gyakorláshoz, meg bolt ahol tudok venni, meg hogy hogy kapcsolódik ez az egész a számítógéphez, milyen programmal lehet ezt programozni - ilyen információkra vadászok, onnantól megy google-el
2015. aug. 27. 02:55
 2/7 anonim ***** válasza:

Microduino-nak nezz utanna, C-ben programozhato, ~10 dollar a modul, 10 a programozo. USB-n csatlakozik, egyszeruen hasznalhato.


Nem a legolcsobb a modul, de ha nem tomeggyartani akarod, esetleg kesobb masra hasznalnad fel, boven megeri az arat.


A csupasz PLC-hez kepest a vedelme is jobb, nem kell 3-at venni mert forditva kotottel be vmit.


[link]

2015. aug. 27. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
0%
A csupasz PLC milyen?
2015. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szirty, javits ki nyugodtan...


[link]

Erre gondoltam, ami hozzaferheto a korites nelkul.

2015. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:
0%

Bocsánat!

Ez egy mikrovezérlő.

Kevés köze van a PLC-hez!

2015. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
34%

Lehet hogy most nem ez a helyzet nem tudom, de sokan keverik:


- PLC

- PIC

- Mikrovezérlő (MCU)


A PIC mikrovezérlő, a mikrovezérlő nem feltétlenül PIC, A PLC meg egyáltalán nem mikrovezérlő és nem is PIC, de lehet benne mikrovezérlő vagy épp PIC.

Ennél jobban nem akarom ragozni.

2015. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mikrokontroller alatt én ezt a "csupasz" dolgot értettem, viszont ez a microduino nagyon felkeltette az érdeklődésem, szerintem ezzel fogom kezdeni. Köszi a segítséget!
2015. aug. 28. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!