Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik könyvvel kezdjem a PIC...

Melyik könyvvel kezdjem a PIC programozást, vagy esetleg honnan lehet letölteni szakkönyveket normális doksikat?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szeretnék elkezdeni mikrokontrollereket programozni és nem tudom milyen könyvből kezdjek tanulni. Ha valaki tud konkrét példát azt megköszönném. Esetleg ha van valami normális oldal a neten ahonnan le lehet tölteni tutorialokat az még jobb lenne.

Előre is köszönöm a segítséget!



2012. jún. 6. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Google ba ha beirod nem ad ki semit?

jó gondolom nem de ugy tényleg nehéz lesz

ha ezt nem iskolában tanultad akor bizony magadnak kel öszekeresned

én lehet megnéznék pár könyvtárat elsönek...

2012. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy olyan, talán: Kónya László - PIC Programozás vagy valami ilyesmi. De ehhez jól jön nem kevés elektronikai ismeret, hogy tudj majd dolgozni vele. Amikor az ember pic-et programoz megnézi a hozzá tartozó manualt, és abban ott van az utasításkészlete, hány hz-es oszcillátor kell hozzá, hogy épül fel a belső felépítés, melyik lábra mit kell kötni. Érdemes saját kezűleg legyártanod egy égetőt, sokat tanulhatsz már abból is, és elég olcsón összejön, ha kell tudok küldeni kapcsolást, 16f84-eshez. Ha nem tudsz nyomtatott áramkört készíteni, megteszi egy alkoholos filc is, és egy kis vasklorid, híradástechnikai szaküzletben fillérekért beszerezhető.
2012. jún. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem a könyvet köszi, és lehet meg is veszem mert nagyon jónak néz ki. Igaz egy kicsit drága de biztos megéri (6.600.-ft)

Nem áll tőlem távol az elektronika, csináltam már egy pár apróbb dolgot (venti szabályzó, lpt portos lcd kijelző pc-be,..stb), de még ezen a téren is sokat kell tanulnom.

Ha van égetőre kapcsolásod azt légyszi küld el mert nem találtam a neten igazit ami normálisan leírná hogy pontosan hogy kell megépíteni.

Ha esetleg tudsz valami letölthető doksit ami jól tanítja az elektronikát egészen az alapoktól akkor azt is megköszönném. Főleg a kapcsolások olvasása, az alkatrészek jelölésének értelmezése...stb érdekel.

A programozás részével nem lesz gond mert programozó vagyok most már, de még tanulom a C -t is meg megyek tovább C++ -ra aztán talán egy kis ASM.

Előre is köszönök mindent!

2012. jún. 7. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!!

Nekem tudnal segiteni PIC programozas teren? Eleg kezdo vagyok meg.

Kuldj egy privit ha benne vagy.

2012. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Persze, segítek nagyon szívesen ha tudok. Írok privibe.

2012. jún. 9. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!