Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Invitel, szerződés modósítá...

Invitel, szerződés modósítá vagy felmondás, hűségidő lejárta előtt, ha szolgáltató, hiányosága miatt kell megtenni?

Figyelt kérdés
A kábel tv, internet és telefonos szolgáltatást az invitelnél kötöttük meg. Mèg fél év a hűségidőből vissza. Viszont költözés elött állunk, egészség ügyi okokból egy bizonyos városhoz vagyunk kötve. A probléma csak az, hogy ahova költözünk, nincs lefedettsége az invitelnek, nem csak a városba de az egész megyében sem. Felhívtam az invitelt hogy ilyenkor mi a teendő?! Közölték velem hogy a hűség idő lejártaig vagy füzetem, ahogy eddig is ugy hogy nem tudom használni és mellé egy másik szolgáltotan is fizetek, vagy egy összegben ki kell fizetnem a fenmaradó összeget a hűségidő lejártáig. Ez lehetséges, hogy igy van még akkor is ha nem az én hibámból kell felmondani a szerződést?Nekem jó lenne igy ahogy van, de nem én tehetek róla, hogy ott a környéken sincs lefedettség... Kétségbe vagyok esve.

2015. szept. 1. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajna ez van. Aláírtad, aláírtuk a megállapodást, ...

A jelenlegi lakásod következő tulajával, bérlőjével esetleg ha meg tudnád beszélni, hogy nem mondod fel a szolgáltatást az invitelnél, hanem a továbbiakban ő fizeti a havi költségeket. Persze, amennyiben egyébként is valami hasonló szolgáltatásra tart igényt...

Lehet hogy nem jön be az ötlet, de ha meg sem próbálod..

2015. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy a főbérlő nem tart igényt rá, kiadni meg nem akarja... :(
2015. szept. 1. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes jogi patthelyzet alakulhat ki a következő esetben:


Amikor valaki egy másik házba/lakásba költözik, és a régi telefonvonalát/számát akarja oda továbbvinni, minden gond nélkül az invitelhez csak be kell jelenteni, és kérni a vonal áttelepítését!!!


Te nem mondod fel a meglevő szerződést, csak kéred az áttelepítést!!!


Ha azt mondják, hogy nem tudják megoldani, akkor nem a te hibádból bontódik fel a jelenleg érvényben levő megállapodás!!!


Járd csak körbe ezt a lehetőséget is, jogi szempontból!

2015. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van. A Telekomnál ez úgy működik, hogy bejelented, hogy elköltöztél, kéred a szolgáltatás áthelyezését. Egyszer csak megérkezik a szerelő és aktiválja, kivéve, ha nincs a dolognak műszaki akadálya, ami nem hárítható el, pl: nincs a területen kiépített hálózat, minden le van betonozva és földkábeles, ami valahol szakadt, stb.

Ilyenkor még ülnek rajta egy kicsit és próbálják megoldani a helyzetet, de mivel a szolgáltatás az ő hibájukból nem nyújtható, nem a tiédből, ezért a szerződés köztetek megszűnik és nincs kötbérfizetési kötelezettség.

Ismétlem, ez a T-nél megy így, de gondolom, hogy a többi szolgáltatónál is így megy, a lényeg, hogy te rendeld meg a szolgáltatás áthelyezését, ne a te hibád legyen. A főbérlő nyilatkozzon, hogy ő nem járul hozzá a továbbiakban ahhoz, hogy ott aktív szolgáltatás legyen, mert veled a szerződése megszűnt. Ezzel így az Invitel sem tud mit kezdeni.

2015. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És természetesen, hogy igazolni, biztosítani tudd magadat, a vonal áttelepítését írásban (elsőbbségivel feladott!!) megrendelésben küldd el nekik. Akkor nem tagadhatják le, ill. kötelesek lesznek lépni rá!!!

Szépen beleírod a mostani címet, és a leendő címet, a telefon-vonal számát (=telefonszámot), a jelenleg érvényben levő szerződés számát/keltét. És kéred az összes ezen megállapodásban rögzített szolgáltatásuk áttelepítését!!!

2015. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!