Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok mindig is...

Nexus07 kérdése:

14 éves vagyok mindig is arról álmodoztam hogy saját robotot készítsek. Hogyan valósíthatnám meg?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy kisebb szerszámkészletet: kisebb fejű csavarhúzók, forrasztópáka, stb. De viszont nem tudom hogyan kezdjek hozzá (nem szeretnék robot építő készletet venni). Ja és nem érdekel ha több hónapig tart megcsinálni...

2015. szept. 6. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha robotot akarsz építeni, akkor tanulj meg hardvert programozni. Ha valaki ide meri írni hogy Arduino, azt vágd kupán! :D Venni kell egy programozót, meg egy mikrovezérlőt. Pl. Atmel terméket, ami az Arduinoban van, és valódi C nyelven kell programozni, nem ardu bullshiten. :D


Na de a lényeg, hogy kelleni fog:

- programozó áramkör

- mikrovezérlő

- C programnyelv ismerete

- 9 grammos szervók

- néhány fabrikált fa alkatrész, vagy 3D nyomtatott műanyag komponens


Ezekből össze lehet dobni egy robotkart, de még sokat kell tanulnod. Tudok anyagot adni, ha érdekel írj nekem:

elektrolling@gmail.com

2015. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ugyan miért kéne kupán vágni, aki arduino-t ír? 2000Ft-ért már kapsz ebay-en tökéletesen működő klónt, amit rögtön használhatsz, ráadásul ha már továbblépett az arduino-n, akkor égetőként is lehet használni. Nem azt mondom, hogy maga a mennyország az arduino, de egy kezdőnek pont jó eldönteni, hogy végül is érdekli-e a dolog vagy nem.


Viszont jó lenne, ha definiálnád kérdező, hogy milyen robotot akarsz építeni. Mert egy vonalkövet robotot akár még integrált áramkör nélkül is össze lehet hozni

2015. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazábol kezdésnek valami kisebbet,megnéztem ezt a vonalkövetőt nagyon cool azt megcsínálnám. Segítesz? :)
2015. szept. 7. 14:07
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem egy embert láttam, aki elkezdett Arduinozni, és nincs ott semmiféle továbblépés. :D Szépen ellustul, és a netről leszedett anyagokból összeturkálja, aztán születik egy felemás megoldás, ami nem tökéletes, de nem érti miért hibás. Vajon miért nem érti? Mert az egész elvet nem érti. Szóval az Arduino szerintem úgy hülyeség ahogy van. Pistike azt hiszi tud hardverprogramozni, mert egy step-by-step utasítást követett a neten :D
2015. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Láttam én is ilyen embert, egy hello world-öt nem tudott leprogramozni, de mégis olyan profinak hitte magát, hogy volt egy arduino-s órája. Na az hanyatt homlok dobná el a mikrovezérlőt, mert egyszerűen lusta tanulni. Elbohóckodik az arduino-val valóban (sokszor még azzal is alig bír) és királynak hiszi magát. Viszont én ismerek olyat is, aki rájött, hogy megy neki a programozás, megtanult C-ben, C++-ban programozni, és nem okoz gondot neki egy AVR vagy PIC használata. Tanulni nagyon jó, csak akkor tényleg tanulni kell belőle, nem egy tutorial lépései szerint a kész kódot feltölteni. Nem akarlak meggyőzni hogy szeresd, csak szerintem van létjogosultsága :)


Na persze ez más téma, maradjunk a két tranzisztoros követő robotnál.


[link]


Itt a részletes leírása, kapcsolási rajzzal, szinte el sem lehet rontani.

2015. szept. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a linket!

De igazábol jó lenne ha tudnék találkozni valakivel aki segít megcsinálni a robotot és beszerezni az alkatrészeket :)

2015. szept. 8. 13:32
 7/15 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy merre laksz. Egyébként próbanyákon ezt nulla tudással is meg lehet építeni, tényleg egyszerű.


[link]


Itt van pár cikk, amik tényleg az alapokkal foglalkoznak.

2015. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Óbudai vagyok csak tényleg valaki segítsen tökre megköszönném :)
2015. szept. 9. 16:33
 9/15 anonim ***** válasza:
Óbuda messze van
2015. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Adtam e-mail címet. Többet ne várj el. :D
2015. szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!