Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy LED-es UV lámpa is veszélyes?

Egy LED-es UV lámpa is veszélyes?

Figyelt kérdés
Ugyebár az UV sugárzás veszélyes az emberre, de ugyanez van egy LED diódás UV lámpa által kibocsátott fényre is?

2015. szept. 6. 22:17
 1/8 Szirty ***** válasza:

Az UV sugárzás spektruma viszonylag széles.

Vannak nem kívánatos sávok benne. Az intenzitás, a hullámhossz és az expozíció időtartama jelentős adat abból a szempontból hogy veszélyes-e vagy sem.

2015. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha talán belinkelnéd ide a konkrét lámpát.


Ha egy kínai kulcstartó pénzvizsgáló lámpáról beszélsz akkor az se nem veszélyes se nem uvé.


Ha viszont egy nyák égető komoly Watt számú valóban uvé lámpáról van szó akkor arra rá is van írva hogy ne nagyon nézegesd a fényét. A szoláriumban sem szabad nyitott szemmel lenni.

2015. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mivel a fent említett lámpa, egy LED diódás UV lámpa, nemhinném, hogy szükséges lenne belinkelni. igen, ez egy egyszerű led lámpa, mint amilyen a kulcstartón fityeg :D gondoltam, hogy nincs sok köze az UV-hez, de ugye ezt szinte mindenhol így mondják. köszi a válaszokat :)
2015. szept. 6. 23:03
 4/8 Szirty ***** válasza:

Az UV fény hullámhossza:

UV-A: 320-400 nm

UV-B: 290-320 nm

(Van tovább is, de itt most ez a lényeges)


UV LED-ek hullámhossza: 365-440 nm


Ezek alapján kijelenthető, hogy az UV LED-eknek van köze az UV fényhez!

2015. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most magyaráztad el hogy UV A max400nm . Ezek a gagyi uvé kulcstartók 405-410nm en sugároznak tehát nincs közük az uv hez és nem veszélyesek.


Igazi 320nm es uv ledet meg nem osztogatnak még az ilyen giccspiacon vásárolható vásárfiákban.

2015. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

"Most magyaráztad el hogy UV A max400nm"


Nem fogom. Annyi. Nem én találtam ki!

2015. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:

Félre olvastalak.

A lényeg hogy az UV LED-ek hullámhossz tartománya (vagy legalábbis egy része) benne van az UV sugárzás hullámhossz tartományában így szerintem túlzás kijelenteni hogy semmi közük nem lenne hozzá.

2015. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kulcstartó UV led teljesítménye annyira kicsi, hogy ha nem nézel bele tartósan hosszú percekig, akkor biztos, hogy nem okoz semmit. Egyszer kipróbáltam, hogy biciklin a sárga lumineszkáló mellény hátát megvilágítottam 2 Wattos 430 nm-es UV leddel és nagyon látványosan világított, de aztán le is szereltem, mert amikor a szemem sarkából hátra sandítottam és kicsit bele szórt az UV led fénye, akkor azért elég zavaró volt. nem akartam , hogy bármi baj legyen belőle ha valakinek mégis a szemébe szóródik a hátam mögül. Szóval látványos volt de nagyon zavaró. Ez egy CREE XPE led volt, ha jól emlékszem.
2015. szept. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!