Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek cseréljem le a...

Szerintetek cseréljem le a más meglévő 2G11-es foglalatú kültéri lámpatesteben a 36 W-os kompakt fénycsőt egy modernebb Led fénycsöves technikára?

Figyelt kérdés
Most égett ki a fénycső, és újat kell vennem. Szerintetek vegyek ugyan ilyet bele, vagy vegyek inkább LED-et?

2015. szept. 17. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

pénz kérdése...én led hívő vagyok, de nagyon sokat buktam eddig a kiforratlan technika miatt.


kültérre led reflektorokat használok, azok beváltak, a lakásban zömmel GU10 5-6 W-os ak vannak...de párat vissza kellett vinni, mert 1 perc után kiégett


átgondolva a szitut, még nem cserélnék ledre, veszelmost egy fénycsövet, az bírja kb öt évig, addigra már jó led lámpák lesznek..


szerintem..

2015. szept. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
100%
Ne tegyél LED-et. A kompakt csövek hatásfoka nem jelentősen rosszabb, de a LED sokkal drágábbak.
2015. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az elég nagy árkülönbséget észre vattem, amikor nézegettem az árakat.

Akkor marad a fénycső. Egy 36wos fénycsőnél sokkal kevesebbet fogyasztana amúgy a led?

2015. szept. 18. 14:41
 4/5 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Fogyasztása kevesebb de... Sokkal drágább és sajnos benne van a pakliban hogy idő előtt kiég.
2015. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy 30 Wattos korszerű led több fénnyel világít mint egy autó, hasonló széttartás mellett. Tudom, mert ledet szereltem a biciklimre 6-7 évvel ezelőtt és néztem már autó mellett, amikor elment mellettem, hogy a kocsi lámpája nem világítja meg olyan erősen az utat, mint az én 30 Wattos ledem (3 X 10 Watt).


A másik, amíg a fénycső sorban "elpukkanhat" tönkre mehet akár félévenként de bírhatja akár több évig is ha szerencsés vagy, addig a led megfelelő hűtéssel, jól méretezve jóval tovább működik. Az a bringa világÍtás ami nekem van, kb 7 éve működik, pedig elég sokat járom éjszaka a természetet, kimondottan a jó lámpa miatt élvezem az éjszakai tekerést. Na meg nyáron a kánikulában éjszaka van emberi hőmérséklet kirándulni.


Mutatok egy videót, ahol a Római parton megyek, szűkre állított széttartással (az enyémet állítható széttartással készítettem el).

[link]


Ugyanez a fény így néz ki egy ház falra vetítve:

https://www.youtube.com/watch?v=mGLKpscbXD4


Ezek CREE gyártmányú] teljesítmény ledek, amit a lámpába építettem.

Gondolom komplett kész fényforrásban is lehet venni hatékony korszerű CREE leddel szerelt lámpát, aminek 100 lm/W fölött van jóval az energia átalakítási hatásfoka.


A korszerű CREE ledek ~ 140-170 lm/W,

a fénycső kb 70 ~ 80 lm/W körül teljesít, de

a legtöbb régi gyártású led még akár az alatt vagy körül működik, mint 40-80 lm/W.

2015. szept. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!