Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led izzónál a ledek száma...

Led izzónál a ledek száma vagy a lumen érték a mérvadó?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, teljesen összezavarodtam. Szeretnék egy e27-es smd led-es izzót a függesztékes lámpámba, minél erősebb fényerejűt. Találtam egy olyat amiben 108 sőt 165 ledecske van, azt hittem ez a lényeg hogy minél több legyen rajta a led annál erősebben világít. Utána találtam olyat amin csak 70-80 között vannak ledek száma, DE a lumen értéke magasabb, mint a másiknak amin több led van elhelyezve. Konkrétan 3000 lument ígér, lehetséges ez? Most akkor hogyan van, nem értem..

2015. szept. 29. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván a lumen számít. De amit az ebayen írnak a kínai eladók lumen értéknek, annak felét se hidd el.
2015. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itt van pl ez. Létezik hogy 69 leddel 3000+ lument kapok ennyi pénzért? [link]
2015. szept. 29. 13:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez az :( Köszönöm a válaszod. Ez megfordult a fejemben nekem is, hogy átb.sznak a lumen értékkel. Fenébe...
2015. szept. 29. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez van. Sajnos egy normális, jó minőségű, erős izzó nem 600 ft, hanem 6000...
2015. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a LED-ek száma, hanem a lumen érték az, ami számít.

A kérdés, hogy milyen nagy fényt akarsz. Minél nagyobb a fényforrás fényárama, annál nagyobb a fény. Egy 100W-os hagyományos izzó fényárama 1330-1360 lumen körül van, ahhoz tudsz hasonlítani.

Ha LED-es fényforrást vásárolsz, akkor a fényáramát oszd el a teljesítményével. Vagyis az ebay-es példádnál: 3450lumen/20W= 172,4 lumen/watt. Vagyis ennyire jön ki a fényhasznosítása, ez hihetetlenül sok ennyi pénzért, nem tartom hitelesnek az adatot. A reális fényhasznosítás manapság az ilyen piacon kapható LED égőknél inkább 90-110 lumen/watt körül van.

A másik, hogy 100 000 óra élettartamot írnak, ami szintén nem hiteles, a reális ennek a 25-50%-a.

2015. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lumen érték az egyik a fényforrás széttartása a másik és a megvilágított területtől való távolsága a harmadik tényező ami befolyásolja a munka felület megvilágítottságát, amit lux-ban szoktak kifejezni.


A takarékos megvilágítás a helyi irányított megvilágítást jelenti a különböző munkafelületeknél, olvasásnál külön cél megvilágító irányított lámpákat érdemes használni.


Meg lehet világítani minden falat, hogy ragyogjon, de akkor a takarékos célszerű világításról le is lehet mondani, Pontosabban akkor is negyede-ötöde lesz a fogyasztás az izzóhoz képest, sőt jobb újabb=drábább leddel még több is, de még jobban lehet csökkenteni a külön felkapcsolható helyi célmegvilágítással. Persze van aki szereti, ha minden ragyog, mint a filmgyárban, de az ne akarjon annyira túlzottan takarékoskodni. :)

2015. szept. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!