Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miből és hogyan lehet villanyp...

Miből és hogyan lehet villanypásztort csinálni?

Figyelt kérdés
Olyan ami könnyen elkészíthető házilag.

2015. okt. 3. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Házilag semmiből. Ha valakit megcsap az áram, mert rosszul csináltad meg a villanypásztort, akkor mehetsz a sittre.
2015. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 homo ludensz ***** válasza:

Az egyszerű villanypásztorba sem vezet senki 230v-ot. Csak annyi van benne ami megcsípi az állatot az emlékezik rá és nem fogja megközelíteni.

Szigetelt tartókra amit leütsz a földbe kihúzod a drótot és betáplálod a megfelelő feszültséget.Nem 230v-ot!

2015. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:

Rengeteg ilyen rajz van az interneten, keresgélj.

Sok pl. gépkocsi gyújtó trafóból nyeri a nagyfeszt és triac-os, kondenzátoros áramkörrel lökdösi a trafót.


Nem tudom mire és hogyan akarod használni, de a többiek aggályait alátámasztandó az a helyzet, hogy az ilyen készülékekre komoly biztonsági előírások vonatkozni. Pl. hogy a kiküldött impulzusok energiája nem haladhat meg egy biztonsági értéket.

Szóval ha a sufnituning pásztorod balesetet okoz, sok problémád lehet.

2015. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Minek válaszol, aki nem ért hozzá?


Ja, valóban nem 230V-ot kell a drótba vezetni, hanem 10000V-os impulzusokat.

Nekem ez a kapcsolás bevált (mást nem is próbáltam):

[link]

2015. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: azért, mert kétféle ember van:


- az egyik aki simán összerak egy ilyet biztonságosan, akár a neten talált kapcsolási rajz alapján

- a másik aki a GYK-n kérdezgeti, hogy miből lehetne megcsinálni. Ez utóbb pedig jobb ha nem vág bele, mert vagy magát, vagy valaki mást fog megrázni az áram a végén. Ha megvan valaki felkészültsége, hogy villanypásztort építsen, akkor nem a GYK-n fog "olyan ami könnyen elkészíthető" szöveget írni.


ui: egyébként tök mindegy, hogy mennyire értesz hozzá, ha valakit megráz az áram mégis, akkor gyorsan kérni fogják a típus bizonyítványt, az meg a home made pásztornál nem valószínű, hogy ott lapul a fiókban...

2015. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha ezt el tudja készíteni a kapcsolási rajz alapján és fel is tudja éleszteni, akkor nagy baj már nem történhet, főleg ha nem is hálózatról megy, hanem 12V-os akksiról. Persze a földelést is komolyan kell venni. Innentől az ő felelőssége. Amúgy én azokra akadtam ki, akik állandóan azt próbálják bemesélni, hogy a villanypásztorban nem 230V van, hanem jóval kevesebb, holott pont az ellenkezője igaz, mert ennek a sokszorosával csapkod.


Amúgy ezt a kapcsolást egy 10-esből meg lehet építeni, de ha rászán háromszor ennyit, akkor a boltban kap olyat, ami már tipusbizonyítvánnyal is rendelkezik. Én egy percig se gondoltam, hogy a kérdező ezt valóban meg is építi, szerintem ránéz, végigolvassa és rögtön elmegy tőle a kedve.

2015. okt. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Villanyszerelő megmondja.
2015. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szirty ***** válasza:

"Villanyszerelő megmondja."


Villanyszerelők nem foglalkoznak elektronikus készülékek építésével.

2015. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én egy lada gyújtótrafójából csináltam, netes rajz alapján.
2015. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szirty: Már amelyik.. Én több olyan villanyszerelőt is ismerek aki a hétköznapjaiban villanyt szerel aztán a szabadidejében meg ilyeneket rak össze. Én még csak tanuló vagyok, de ha minden jól megy villanyszerelő leszek és én is szeretek ilyenekkel foglalkozgatni, 1-2 egyszerűbb kapcsolást már sikerült is összeraknom. A fentebb linkelt kapcsolási rajz még nembiztos hogy menne de remélem egyszer eljutok oda is. :)
2015. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!