Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csóró, igénytelen dolog...

Csóró, igénytelen dolog Deszkából dobozt csinálni vagy veszélyes is?

Figyelt kérdés

Garázs falára csavaroznám fel.


[link]


2015. szept. 25. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Életveszélyes, 700 forintért már van elosztó
2015. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Miért veszélyes ha le van csavarozva.

Fogtam már meg pár száz forintos elosztót ami puhult a kezemben, mert megmelegedett.


Amúgy elosztóval nem tudom átvinni a garázs egyik végéből a másikba az áramot. Ebből meg csinálnék egy hosszabbítót amit felcsavarozok a falra, majd a vezetéket is rögzítem, így lesz áram a garázs másik végébe is.

2015. szept. 25. 15:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy kissé tűzveszélyes!
2015. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Én szó szerint villamossági és fizikai analfabéta vagyok, de én ehhez még áram nélkül se nyúlnék, olyan bizarr kinézete van... Én így azt mondom inkább vezélyes.
2015. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni jól is. A szépség meg úgy látom amúgy sem volt elsődleges szempont... :)

Vannak szerelhető elosztók is, arra tetszőleges hosszúságú kábelt lehet kötni.

[link]

2015. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 acelsziv ***** válasza:

"Fogtam már meg pár száz forintos elosztót ami puhult a kezemben, mert megmelegedett. "

Mert egyrészt nem holmi kínai gagyit kellene venni, másrészt be kellene tartani azt az áramhatárt ami esetleg rá van írva az elosztóra és nem egy kis háztartásirók nyomatni a 20 KW -os hegesztőtrafót. Ez meg amit ide felvázoltál sem érintésvédelmileg sem tűzbiztonságilag nem elfogadható. Szóval bveszélyes. Vegyél egy jó minőségű szerelhető elosztót és használj hozzá vagy 2,5 -ös MT vagy min. 1,5 -ös MBCU kábelt.

2015. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez életveszélyes és tűzveszélyes is, mert ha felmelegszik az a deszka és azok a dobozok könnyen begyulladnak, sőt még az sem mindegy, hogy mennyi áramot bírnak a kábelek, de ezenkívül ott van az is, hogy ha valaki óvatlanul hozzányúl agyon üti az áram. Ahogy látom több konnektor fedetlen. Vegyél inkább egy normális elosztót te is jobban fogsz járni.
2015. szept. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nincs ezzel semmi baj..az ember abból főz ami van..


ha pár centi hézag van a fa tok mellett, és nem terheled izzásig a dugaljakat, akkor csináld nyugodtan...


gyanítom nem akarsz költeni dugaljra, a fa meg megvan a sufniban.


a képen látható dugaljak már nem mai darabok, ezért ha lehet, hegesztőtrafót ne dugj bele.és ne 0,75-ös madzaggal kösd be..

2015. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tessék, lehet ökülődni:

[link]

2015. szept. 25. 16:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Már jobban néz ki. Jól összehoztad, csak adja az ég, hogy ne legyen igazam. :D
2015. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!