Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megmérni egy...

Hogyan tudom megmérni egy dióda specifikációit?

Figyelt kérdés
Van itthon egy potméteres kapcsoló és a piros világítását kékre szeretném cserélni, de hasraütés-szerűen nem szeretnék bevásárolni.
2015. okt. 6. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Imhol találsz LED specifikációt.

Kék ledre is.

[link]

2015. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én leginkább arra gondoltam, hogy ami van nekem, mekkora feszültségtartományban működik, illetve mekkora a teljesítménye.
2015. okt. 7. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:
A teljesítménye gyári adat. Azt nem tudod kimérni. Mert azt egyrészt számítással határozzák meg, utána vesznek több száz elkészült diodát és megmérik, hogy mikor megyen tönkre. Aztán ebből meghatározzák azt az értéket amit még biztosan kibír károsodás nélkül. A feszültség-áram jelleggörbét ki lehet mérni vannak rá műszerek, meg sok multiméter helyből tud nyitó feszt. mérni.
2015. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor így jártam, próba-cseresznye lesz az új darab :) Köszi az infót.
2015. okt. 7. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!