Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » S. O. S. elutaztam otthonról...

Zsany001 kérdése:

S. O. S. elutaztam otthonról több napra és nem tudom, hogy lekapcsoltam-e a szobában a lámpát. Ha 4 napig folyamatosan ég a lámpa lehet valami probléma? (Sima villanykörte rajta búra. Ha esetleg eldurran az égő a szilánk az alatta lévő búrába esne. )

Figyelt kérdés

2015. okt. 16. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

eldurranni nem fog, legfeljebb kieg

az egvilagon nem lesz semmi baj

2015. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi probléma, remélhetőleg az előírtnál nem nagyobb W számú égőt tettél bele...(?) Hagyományos izzók nagy hőt termelnek, elsősorban ezért van az előírás, de még ebben az esetben sem kell különösebben aggódnod a dolgon, néha túlzásba is esnek, ezzel kikényszerítve az energiatakarékos fényforrások használatát. Jó példa erre egy fémből készült lámpatest, amiben porcelán foglalat van, mégis ráírják, hogy max. 40W. :D

Nem kell emiatt aggódnod, hidd el, nem te vagy az első ember, aki felkapcsolva hagyott egy lámpát.

2015. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!