Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kb 1-hónapja vagyok router...

Esprimo Mobile kérdése:

Kb 1-hónapja vagyok router tulajdonos (TP-LINk TL-WR740N) Reggel amikor elindulok 8-16-órát dolgozni. Érdemes kihúznom a konektorból a wifi routert?

Figyelt kérdés
Egyedül élek és tűzvédelmi szempont miatt a hűtő és egy ébresztős rádió kivételével mindent áramtalanítok a lakásban amióta egy unokatesómnál egy konektorbadugva hagyott telefontöltő okozott lakástüzet. A routert néha kihúzom néha nem, mert olvastma ojat hogy nem tesz jót az élettartamának és megbízhatóságának a ki-be kapcsolgatás, de ojat is hogy valakinél egy nagyobb feszültség ingadozás miatt tönkrement és tönkrevágott minden gépet ami lan hálózaton rá volt kötve. Ti kihúznátok vagy úgy hagynátok a helyemben ha egyedül élnétek és napközben dolgoznátok? (A tápegysége ojan mint egy telótöltő, fogyasztásmérő konektorom szerint 1,3w a fogyasztás ha nem használom, tehát áram spórolás nem szempont, a wifi fejfájás tüneteket okoz nálam ezért csak alkalmanként aktiválom az okostelefon miatt, majd egyszer át kábelezem egy másik helységbe a routert.64 karakteres véletlenszerű jelszó védi wpa2 biztonságal és max 30 másodperces jelszó megadási idővel én magam is csak a QSS-gombal tudnék új eszközt csatlakoztatni jelen beállítás mellett. Tehát az sem valószínű hogy feltörik ha mégis bekapcsolva felejtem )
2015. okt. 26. 13:26
 1/2 Enigma-108 válasza:

Kedves Kérdező !


Nem szeretném bírálni a történeted, de a telefontöltős-lakástűz eléggé vadul hangzik. Ha te emiatt élsz tartós félelemben ( a tűztől) az elsőre inkább hangzik paranoiának, mint megfontolt előrelátásnak.

Szinte minden elektromos háztartási készülékben lehet rövidzárlat vagy lehet gyári hibás, de szerintem áramtalanítás helyett az is megfelelő megoldás, ha egyszerűen nem tárolsz éghető anyagot a közelében a potenciális veszélyforrásnak.

(Mellesleg az okostelók akkumulátora egy időben jóval veszélyesebb "jószág" volt).


A Wi-Fi valóban okozhat tüneteket ( álmatlanság, alvászavar, gyengülő immunrendszer, fejfájás stb) ezt tapasztalatból tudom.

Mivel TP-Linket használsz(ahogy én is) nézz utána lehet-e az adó teljesítményén állítani (nálam 100-75-50-25%) és érdemesebb levenni a kiadott teljesítményt. Nálam a 100 % - 3 falon, ajtón és egy 20 méteres folyosón is átvisz, ha kimegyek az udvarra, tehát lakáson belül a 25 % is bőven elég.


Remélem hasznos volt számodra a válasz.

2015. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Panelba lakok , éghető anyag van dögivel mert kicsit kupis vagyok. Rosszul választottam routert de alternatív módon megoldottam a problémát. Az enyémen nemlehet jelerősséget állítani és ráuntam a nyűgös kezelőfelülen történő wifi ki-be kapcsolgatásba, egy komojabb routert kellett volna vennem amin van fizikai wifi kapcsoló. De vettem már mellé egy olcsó Tp-link tl-r402m vezetékes routert is és erre van minden rákötve , ebben is van tűzfal de nem wifiképes. A régi router úgy van beállítva hogy ha wifi-re van szükségem csak bekapcsolom a tápját (kapcsolós dugaljba van dugva) bebootol és 45-másodperc mulva már működik a net a telón , ha nem kell már lekapcsolom mint egy lámpát. Biztos rövidebb idő alatt lenne net ha fizikai wifikapcsolós routert használnék de legalább egyszerű és a laptoptól független lett a wifi kapcsolgatása. A Lithium aksik manapság is okoznak tüzeket én a laptopból is kiszedtem mert csak asztaligépnek használom. Sikerekben gazdag Boldog Új Évet Kívánok!
2015. dec. 28. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!