Pc röl vezérlés?

Figyelt kérdés
hogyan tudnék két db léptetőmotort vezérelni pc-ről. Lehetőleg egymástól függetlenül és egyszerre is.egyenlöre cd meghajtóbol kiszerelt léptetö motorra gondoltam,mi lenne a leg egyszerübb modja??gondolom kéne valami szoftver is illetve a pc ra történö rákötéshez ötletem sincs lehet?hogy?

#PC #vezérlés #léptetö motorok
2015. nov. 11. 01:39
 1/4 anonim válasza:

Ez nem rossz ötlet.. Majd lehet megvalósítom. Egy olyan program kellene ami az USB-t ki/be tudja kapcsolni (és ha lehetséges szabályozni).

A léptetőmotor-t hogyan akarod hozzárakni? :D

2015. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tengor ***** válasza:

Egyrészt kell valamilyen mikrovezérlő (PIC v. AVR), ami köré kell építeni egy minimális elektronikát, ami a motorokat képes vezérleni.

A mikrovezérlőre kell egy program, ami USB-n olvas, és az utasításoknak megfelelően mozgatja a motorokat.

Aztán már csak a PC-n futó programot kell megírni, hogy a megfelelő utasításokat kiküldje az USB-n.

2015. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és mondjuk mivel cd rom léptetö motorra gondoltam igy a cd romban már meglévö elektronika netudná valamilyen modon vezérelni azt a léptetömotort??szerintem lehetséges lenne de még mindig nagy kérdés a pc vel való összekötés illetve 1 program,mondjuk jól alappal szolgálhatna a usbcnc nevü program csak valahogy kompatibilisá kéne tenni
2015. nov. 11. 11:32
 4/4 Tengor ***** válasza:
A CD-rom vezérlésének a megértése valszeg lényegesen tovább tart, mint utánanézni egy motor vezérlésének. Arról nem beszélve, hogy akkor sem mentesülsz a forrasztástól.
2015. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!