Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villamos hálózat működése és...

Villamos hálózat működése és villamosmérnöki gyakorlati kérdések?

Figyelt kérdés

Miért van szükség arra, hogy nyilvántartják, hogy a 120 kV-os ellátó hálózat mely településen van földelve és milyen módon? (pl. 10 m-es rúdföldelő) Mi szükség van erre a nyilvántartásra? Mit jelent az, hogy a hálózat földelésének módja földelt-szigetelt, földelt-kompenzált vagy hatásosan földelt? Mit jelentenek ezek a fogalmak? (Google ez esetben egyáltalán nem ad gyakorlati választ csak elméleti szakirodalmi választ ami a gyakorlati hasznának megértésében nekem most nem nagyon segít.)


Mit jelent az, hogy a villamos hálózati (120 kV-os) transzformátor ellentétes gombolyítású?


Köszönöm szépen mindenkinek aki érdemi, gyakorlatban való hasznosítható megmagyarázást ír ezekhez a dolgokhoz!



2015. nov. 30. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos nagyon kevés villamosmérnök van itt a gyk-n. Valami egyszerűbbet kérdezzél...
2015. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ennél egyszerűbbeket nem is lehet kérdezni. :) Csak az a baj, hogy ennél egyszerűbb válasz meg nincs, mint ez a táblázat: [link]

Ha szerinted ezek nem gyakorlati szempontok, hanem elméleti szakirodalmi válasz, akkor sajnos itt megáll a beszélgetés.

Ez volt a harmadik kérdőjeles mondat.


Az ellentétes gombolyítás az hol jött elő?

2015. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A hatásos földelés számításhoz kellene, hogy mi a különbség 3 fázisú hálózatoknál. Az érdekelne, hogy ha a csillagpont földelt, ráadásul hatásosan földelt, akkor egyik fázis zárlatakor a másik két fázis ahogyan eltolódik, miként alakul a csúcsok idejében a fázisokban az áram az így megváltozott körülmények közt és hogyan változik ez a csillagpont különféle földelési módjai között, mi változik ha normál vagy "extra" a csillagpont földelése. Ez a zárlatfolyamat megértéséhez kellene csak nem akartam ennyire összetetten leírni. Feltételezve, hogy a zárlat szikraközön keresztül valósul meg.
2015. dec. 2. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Ajjaj. :) A hálózat paramétereitől függően a feszültségek alakulása az benne van Gesztiben, de az áramok nem. A pillanatértékekhez Clarke-transzformáció kéne, azt szerintem a kutya nem tudja alkalmazni ebben a kis országban - Geszti is egy Clarke tanulmányra hivatkozik. :) Még megspékelve egy nemlineáris hibahelyi ellenállással...
2015. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nah, akkor legalább bebizonyosodott, hogy én se vagyok normális. Mert ha ez ilyen összetett dolog, normális embert ilyen kérdés nem foglalkoztathat. :-(
2015. dec. 3. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Legyél te az első korunkban. :)


Ami a többi kérdést illeti, az ellentétes gombolyításnál kicsit zavarban vagyok, mert nem tudom, mire gondolhatsz, tán az Yy6-ra?


A földelésekkel kapcsolatban megleptél, mert nem hittem volna, hogy ilyen nyilvántartás van (tehát hogy egy földelés az nyolc és fél méter, nem pedig 10);anank látnám értelmét, hogy megjegyzi, hogy hol van rúdföldelő, hol van keretföldelő, például. Amúgy azt hittem, mindegyik oszlop földelve van, de hogy ez településektől függene, azt kétlem.

2015. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!