Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van-e olyan villanymotor ami...

Albert0111 kérdése:

Van-e olyan villanymotor ami 20LE és 10000-es fordulatú és max 12V-os?

Figyelt kérdés
Egy ilyen motorra lenne szükségem, de mindent meghallgatok. A fő szempont a következő: Annyi lóerős és akkora fordulatot tudjon ami fentebb szerepel és lehetőleg ne legyen nagy a tömege és a mérete sem.
2015. dec. 8. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Kétlem. 20 lóerő az 15kw, ahhoz hogy ezt 12 volton fel tudja venni, kell legalább 1200 amper. Nincs az a kommutátor-szénkefe ami ezt elviseli, pláne nem kompakt méretben. Amely egyenáramú motor meg nem kommutátoros, 12 voltos tápfeszről meg sem fogja közelíteni a 10000-es fordulatot, még tizedét sem. A kompakt méret ott bukott, hogy kiloamperhez brutális keresztmetszet, meg súly párosul.
2015. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak 12V-osban nincs hanem semmilyenbe sincs. A 20LE az nagyon nagyon sok, a 10 000-es fordulat úgy szintén. Egy ilyen motor nem tud kicsi lenni és könnyű. Ahog az előttem szóló is írta. 14.8 kW 12VDC-n 1233A és a hatásfokot nem is számoltam... De ha 12VAC három fázis akkor is több mint 700A! Lehet 6 vagy 12 fázisú rendszert csinálni azzal talán el de akkor is 200A körül járunk és nem egyszerűelektronika kell hozzá. Szerintem valamit félre néztél. Én nem tudok ilyen motort elképzelni.
2015. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs: előző vagyok a 15kW a 10 000-es fordulathoz sok. Amúgy egy 15kW-os motor még nem nagy 400V-on 1500 körüli fordulatszámmal.
2015. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi nemrégiben csináltunk egy szerelő lapot, a Kollmorgen legnagyobb szervó erősítőiből volt rajta 9 darab. De az is "csak" 70 ampert tud fázisonként. Több 100 ampert vagy kiloampert leadni, embertelen elektronika kell. Nem mondom, hogy nem kivitelezhető, de hogy nem kompakt méretben, meg nem 10 ezres fordulattal, az biztos.
2015. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!