Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata Optonica LED fénycső beszerelésével?

Figyelt kérdés

Vettem egy Optonica 9W-os (TU5661) LED fénycsövet a régi hagyományos helyére. Azt tudom, hogy ezt a LED-est 230V-ra kell kötni, úgyhogy kiszereltem az áramkörből minden egyebet konvertert, gyújtótekercset. És az egyik foglalat jobb csatlakozójába kötöttem a fázist a balra a nullát. A másik foglalat tehát a fénycső másik végére nem kötöttem semmit(Webáruházban találtam ezt a direkt bekötést kifejezetten optonica led fénycsövekhez). Mivel a fénycső egyik végén se volt jelölve e bekötési irány ezért mindkét oldalról kipróbáltam ezt a módszert. Az eredmény az lett, hogy mindig levágta a biztosítékot. Próbálkoztam egy másik bekötéssel is amikor egy hurok keletkezik a két szemben lévő foglalat egyik szemben lévő csatlakozóin és a másik szemben lévő csatlakozók egyik végére a nulla a másikra pedig a fázis kerül. Így is ugyanaz lett az eredmény. Valaki valami ötlet?


Bekötéseim képeken:

[link]


[link]



2015. dec. 11. 18:55
 1/2 Vled Viktor válasza:

Szia!

Ezt a típusú fénycsövet a led24.hu szerint egyik oldalról kell csak bekötni, méghozzá úgy ahogy írtad. Az input felirat felöli oldalon az egyik érintkezőre a fázis vezetéket, a másik érintkezőre a nulla vezetéket kösd. A másik oldalon nem kell vezeték. Itt a link:

[link]

Ellenőrizd le alaposan, hogy jól csináltad-e, ha így sem működik akkor kérdezz meg villanyszerelőt vagy vidd vissza és megnézik.

2016. jan. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Első url-ed alsó jobboldali bekötésmódja helyes, az összes többi helytelen. Ázaz az input oldalon a 220V váltóáram két pólusa, a másik oldalon semmit sem szabad a csőre kötni. Nálam így tökéletesen működik.
2016. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!