Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meik jobb palánta neveléshez...

Meik jobb palánta neveléshez és mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

2 fénycső között vacillálok és nem tudom hogy meik a jobb.Mint fent is említettem palánta neveléshez kellene.

1# [link] (ennek az 54 W-os változata)

2# [link]


Nem tudom meiket válasszam. Az se tiszta hogy meikhez kéne elektronikus előtét, a 2.hoz biztos kell ha jól sejtem.Hogyha kell hozzá akkor tudnátok linkelni olyat ami jó hozzá?Ezt találtam a 2.hoz ( [link] ) Ez estleg jó lehet? Nagyon megköszönném ha valaki segítene!



2015. okt. 23. 21:06
 1/2 A kérdező kommentje:
Legalább azt mondjátok meg hogy a 2. fénycsőhöz jó-e, az az előtét amit belinkeltem.
2015. okt. 24. 18:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen palántát akarsz. Ha zöldség palántát akarsz nevelni (pl. paradicsom, paprika) akkor az megterem ha van olyan ismerősöd aki tetőtéri kazánházban dolgozik kazánfűtőként. A tetőtéri kazánházak általában jó világosak télen is és jó meleg van bennük. Noha ez szabálytalan, de sok helyen látni hogy a félreeső, nem zavaró részen egy egy kis palánta hobbiból ott van, egy kis nyár íze télire. :-)


Ha mindenképpen ragaszkodsz a lámpa útján való növekedéshez, akkor kizárólag nátrium lámpa jöhet szóba, közönséges fénycső abszolút alkalmatlan erre a célra. A nátrium lámpából viszont, hogy ne legyen óriási nagy a fogyasztás, célszerű kicsi teljesítményűt választani. (60 - 80 wattos nátrium izzó). Természetesen, ha nagyobb teljesítményűt választasz a "mesterséges napozás" mértéke is annál nagyobb lesz.


A nátrium izzót azonban nem lehet csak úgy rákötni a hálózatra. A begyújtásához különleges "nátrium gyújtó" berendezés szükséges. Ez a gyújtás pillanatában 3 - 5 ezer voltot (!) ad az izzóra ezért a szerelvényeknek (pl. foglalat) is jó minőségűnek, természetesen porcelánnak kell lennie. Kapható "készen" nátrium előtét" ami magában foglalja a gyújtót és az előtétet egyetlen elektronikus eszközként. Ezek nem túl olcsó mulatságok, egy ilyen izzó 3 - 4 ezer forint is lehet, márkától függően, a teljesen elektronikus (és a legkönnyebben beköthető) működtető áramkör pedig akár 5 - 8 ezer ft is lehet. Persze ezeknek az izzóknak az élettartama iszonyúan sok, ezért is használják közvilágításban is. Az előtétnek vagy működtető áramkörnek azonos teljesítményűnek kell lenni a kiszemelt izzóval.


Egykor láttam egy ismeretterjesztő filmben, hogy Hollandiában hatalmas kultúrája van az izzók alatt termesztett dolgoknak. Ott leginkább rózsát termesztenek nagy tételben, fólia alatt, 250W-os nátrium izzókkal.


Tehát a fénycső felejtős, ha valódi szép paradicsomot, paprikát akarsz, hogy a zöldséged jól érezze magát akkor nátrium lámpa kell. Otthon biztosan nem foglalkoznék ilyesmivel mert bár a siker az garantált lenne egy jó nátrium lámpával. De ha megnézzük mennyi kiló paprikát, paradicsomot adnak ennyi befektetésért, azzal egész évre el van látva az ember még akkor is ha az olasz konyhát szereti. Ha bemégy egy villanyszerelési boltba, és elmondod, hogy egy kis teljesítményű nátrium lámpát szeretnél üzemeltetni és a hozzá szükséges elektronikus működtető komplex berendezést, fognak tudni segíteni. De ha jófogáson vagy ilyen helyeken utcai lámpát keresel, újabb fajtát, olyat amibe halogén vagy nátrium izzó való, akkor az már kompletten adja a megoldást pár ezer forintért.


Legolcsóbban akkor jársz ha kivárod a tavaszt, műtrágyázod a kerted, és időben veted el a magokat, locsolással és növényvédelemmel esetleg segíted a zöldségeskerted. Őszre szép termés várható ha az agráriumot szereti az ember. Noha a megtérülés itt is kétséges, de aki kertet művel, aki szereti a földet és a gazdálkodást, sose a megtérülés miatt csinálja. Szerintem.

2015. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!