Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12V/2,5A töltése 5V/2,1A-s...

12V/2,5A töltése 5V/2,1A-s töltőről?

Figyelt kérdés
Egy 5V/2,1A-s kimenetű USB-s power bankról kellene tölteni egy 12V/2,5A-s eszközt. Mennyire gond ha pl a 12V/2,5A-s bemenetre egyenesen rákötöm az 5V/2,1A-t? Maga az eszköz sérülhet? Kisebb teljesítményt kötünk rá, ilyenkor inkább attól kell tartani hogy a power bank leég? Esetleg milyen átalakító/megoldás után kellene néznem hogy ez működjön?

2015. dec. 13. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Powerbanknak nem túl egészséges . Ilyet így nem lehet csinálni. Feszszabályzóval csinálj belőle 12V-ot előbb. Bár akkor se nagyon fogja tudni feltölteni az a powerbank. Halott ötlet ez így
2015. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Felejtos, vegyel masik adaptert.
2015. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Pont hogy nem teszi tökre a kisebb áramerősség az eszközt, ami még többet is elbírna. Csak lassabban fogja feltölteni, ennyi. De mivel csak kicsit kisebb, még az is elenyésző lesz. Ha fél amperrel töltenéd, akkor már sokat kéne várni.
2015. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Látom nagy zavar van itt sokak fejében.


5Voltal nem lehet működtetni egy 12Voltos eszközt(általában, attól függ mi az)

Igaz, hogy 2.5 és 2.1 között kicsi a különbség, de a teljesítmény számít az meg 2.5*12 és 5*2.1 Ha 12 Voltot is csinálsz az 5 voltból akkor is maximum harmadát fogod tudni leadni a kért áramnak, ami általában nem elég(plusz a powerbank is meghal)

2015. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előzőnek sok piros mancsot, ameddig 0 százalék nem lesz.


Áruld már el, hogy 5 voltról hogy töltesz fel egy 12 voltos eszközt? Egy 12 voltos akku feszültsége még nullára merülten is 10 V.


Sokkal nagyobb powerbank kéne, és ki kéne hagyni a játékból az USB-s feszültség oda-vissza alakítgatást.

12 voltos táplálásra remekül alkalmas egy zárt zseléakkumulátor, a 12 voltos feszültsége teljesen feltöltve sem éri el a 13 voltot, egy 12 voltos eszköznek ennyit ki kell bírnia.

2015. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs a V-ot nem láttam meg. Azt hittem csak a kisebb áramerősség miatt aggódik. Sry.
2015. dec. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SwapP válasza:
Én i pont ezt akartam nekem azt mondták tegyek be egy invertert és okés lesz... Most inkább a bemenő feszültséget próbálom növelni ( vagyis egy másik akksit teszek be). Konkrétan egy ülésfűtést akarok üzemeltetni róla, ami ugye 12V és célszerű Lipo akksit használni. aazt viszont nem tudom, hogy a 7,4? vagy a 11,1V os önmagában tudná e működtetni a melegítőt. Ebben ha segítene valaki, megköszönném :)
2015. dec. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

@utolsó


Az ülésfűtés az csak egy hosszú fűtőszál. Tök mindegy mekkora feszültséget adsz neki működni fog. Max nem lesz olyan meleg

2015. dec. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SwapP válasza:
Igen értem, de leégetni sem karom az asszony hátát:D ( kezdő vagyok ebben a témakörben) most jöttem rá, hogy ha csinálok egy sima ellenállásfűtést, és ráteszek egy áramerősség szabályozót, ugyn ott vagyok mint az ülésfűtéssel...kicsit későn, mert ezt az 1000 Ft os technológiát 19500Ft + Áfáért már megvásároltam...:S Talán jobb is így, mert most majdnem felgyújtottam az ágyat, mert túlhevült az egész. ( 2,4V szabadon)
2015. dec. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!