Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » "AA" és "AAA" akkumulátor...

"AA" és "AAA" akkumulátor töltők, egyiket használhatom a másik helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van két "AA" (és AAA) akkumulátor töltőm, fotó:

[link]


A jobb oldali fotón a címke nem teljesen látható:

INPUT:AC100-240V 50/60Hz 8W


A jobb oldali egy 10 éves Ni-MH töltő, a baloldalit a napokban vásároltam. A régihez "való" akkumulátorok már nem működnek, a töltőt viszont nem dobtam ki. A kérdés az, hogy az újabb (baloldali, piros-szürke, Master) töltőhöz "való" akkumulátorokat tudom tölteni a régi töltővel?


Két dolog miatt lenne praktikus:

1) A régi töltőn a led zöldre kapcsol ha az akksi feltöltődött. Az újabban az folyamatosan piros.

2) Az újabb töltőt otthon használnám, a régit az irodában, így nem kellene a töltőket hordozgatni.


Nem tudom fontos infó-e, az újabbat (piros-szürke, Master) nem Magyarországon vásároltam, elvileg a 220-at nem is bírná. Viszont az akkumulátorokat ehhez adták.


Új akkumulátorok:

3000 mAh / 1.2 Vcc

és

2500 mAh / 1.2 Vcc


Köszönöm a válaszokat!



#újratölthető akkumulátor #AA akkumulátor töltő
2015. dec. 14. 04:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az akkura mivan irva? Ha Ni-Mh akkor jó a régi. A 127 V-os az szerintem nem jó.
2015. dec. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyira tökmindegy! A két töltő között a képek alapján csak annyi a különbség, hogy a bal oldali 127V-os hálózatra való. Magyarországon 230V-os a hálózat, itt ne használd az új töltőt.

Az akkumulátorokat simán töltheted a régi töltővel, az újat meg majd amerikában használod.

2015. dec. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A régi is Ni-MH töltő, csak azt nem tudom milyen különbség lehet töltő és töltő között. Vagyis a régi tönkreteheti-e az új akksikat (gondolok az Output értékekre).
2015. dec. 14. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:

A regi nem teszi tonkre.

Inkabb az uj tenne tonkre, ha valami csoda folytan nem eg le a bemeneti feszultseg fokozata, akkor a kimeneten lehet tultoltes.

2016. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!