Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Furcsa hibajelenségünk van. A...

Furcsa hibajelenségünk van. A felére halványultak az égők, de több lámpa is. Ez mi lehet?

Figyelt kérdés

2016. jan. 1. 11:18
 1/6 Szirty ***** válasza:
100%

Csökkent hálózati feszültség.

Jellemző oka a "sánta üzem". Pl. a transzformátor, ami a 0.4kV-os kisfesz hálózatot táplálja primer oldalán elszáll egy fázis (pl. kiolvadt a biztosíték).

De ez csak találgatás. Lehet egyéb oka is. Pl. nulla vezető szakadás.

2016. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez hajnali egykor volt, és kihúztam mindent a konnektorokból, gondolván, valami zárlatos. A biztosítékok közül egyik se kapcsolt le, de elkezdtem lekapcsolgatni őket, hogy megnézzem, melyik körrel van gond. Be is azonosítottam, és az a biztosíték nehezen is kapcsolt vissza, úgyhogy lenyomtam, hogy reggelig ne legyen gond. Viszont utána más körön is volt gond, elkezdett pislákolni a lámpa. Meg a kazán se akart beindulni.

Úgyhogy az összes biztosítékot lenyomtam reggelig, és csók. Ma reggel viszont egyáltalán nincs hibajelenség, minden működik, és ez nagyon meglepett.

2016. jan. 1. 11:48
 3/6 Szirty ***** válasza:
Feltehetőleg a probléma az áramszolgáltatói oldalon volt amit közben megjavítottak mert valaki bejelentette.
2016. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Itt agyalok már egy ideje azon, hogy ez mennyire nem logikus.
2016. jan. 1. 11:54
 5/6 Szirty ***** válasza:

Semmi gond itt a logikával.

Neked mi a bajod vele? Mit nem értesz?

2016. jan. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már értem, hogy elmagyaráztad, csak eddig házon belül kerestem a gondot.
2016. jan. 1. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!