Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A porbeles hegesztők használha...

A porbeles hegesztők használhatóak?

Figyelt kérdés
Szeretnék hobbi szinten kisebb kaszni hibákat javítani és láttam, hogy egész kedvező áron lehet ilyen gépeket venni. Mennyire használhatóak ezek? Azt tudom, hogy a huzal drága hozzá, de annyit úgy sem hegesztenék hogy ez ellenérv legyen.
2016. jan. 11. 12:56
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Ha a gép jó, a porbeles huzal nagyon is jó megoldás. Klasszisokkal szebb és jobb varratot tudsz produkálni, mint bevonatos pálcával ,esetenként még a védőgázas fogyóelektródás gépeknél is jobb választás a porbeles huzal a simánál.

De nagyon sok múlik a gép minőségén, tudásán.

2016. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A gépek amit néztem a Straus, Güde márkákból származnak. Tudom, hogy ezek kínaiak, de nem is egy ipari csarnok vázát akarom összerakni vele.
2016. jan. 11. 16:02
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

A szükséges hegesztési áram minimum kétszeresét tudja a gép minimum 40% bekapcsolási idővel. Azzal már hobbi-háztáji hegesztés elmegy.

Ja és ügyelj a bemeneti hálózati amper szükségletre. 16-os óráról a 230V 32 A gép nem működni fog, csak minden ívhúzásnál leveri a házat.

2016. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A kommented első felével nem vagyok tisztában, hogy mit jelent. A gépek amit néztem 60-120 A és 40-90 A-t tudnak. Ezen belül is lehet még két állásban kapcsolni. Kasznihoz milyen huzalt ajánlotok? Én a 0,8 mm-t gondoltam.
2016. jan. 12. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!