Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell bekötni ezt a...

Hogyan kell bekötni ezt a villanykapcsolót?

Figyelt kérdés

Ki akartam cserélni a villanykapcsolót (két áramkörös), a régin felül volt 2 csatlakozó, alul meg 1. De az újon amit vettem 6 csatlakozó van, felül is alul 3, így néz ki:

[link]

Próbáltam mindenféle variációt, de vagy az egyik működött (világított a lámpa), vagy a másik. Amikor a felső két szélsőt és az alsó középsőt kötöttem be, akkor működött az egyik lámpa, amikor felülre kötöttem mind a hármat (!) működött a másik.

Hogy kell ezt bekötni?

(Bocs a nem túl szakszerű leírásért.)



2016. jan. 13. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

a régi kapcsoló a leírásod szerint egy "csillár" pl. 105-ös kapcsoló volt.

(nem 2 áramkörös, 102-es, mert azon alul is és felül is, egymástól elszigetelt! 2 bekötési lehetőség van!)


Tehát egy több ágú csillár kapcsolásához, "105"-ös, csillár kapcsolót vegyél.

bekötése:

[link]

[link]


"102" (két áramkörös) kapcsolás:

[link]


lásd még:

[link]

Világításvezérlési alkalmazások alapismeretei

2016. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Vettem egy másik kapcsolót ami jónak tűnik, csak nem tudom azt sem beszerelni, mert nem tudom hogy lehet beszorítani a vezetéket a Lyukba. Visszamentem a barkácsboltba ahol vettem, hogy mutassa meg, de ő se nagyon érthetett hozzá, mert azt mondta, hogy ezt elemeire kell szedni, és azért csinálják ilyenre, hogy szerelőt kelljen hívni, ne lehessen otthon barkácsolni. Ezt nem hiszem.

Lefényképeztem, így néz ki:

[link]

[link]

Szóval itt megvan hogy hova kössem a vezetéket (ugyanolyan mint a régi), csak azt nem tudom hogyan lehet rögzíteni, ha a rögzítő csavarhoz nem férek hozzá. Azt egyszerűen nem hiszem el, hogy elemeire kell szedni.

2016. jan. 13. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:

ez egy un. RUGÓS vezetékrögzítésű kapcsoló

"A rugós kapcsok gyors bekötést tesznek lehetővé, szerszám használata nélkül."

[link]

"A vezetékeket rugós kapcsok fogadják, ami gyors szerelhetőséget, és hosszú távon is biztos csatlakozást eredményeznek."

lényeg, kb. 10 - 12 mm hosszban blankold(csupaszítsd) meg a bekötendő vezetékek végeit.

aztán, egyszerűen, nyomd bele a vezetékeknek kiképzett hüvelybe. (a benne lévő "rugós" megoldás megfelelően rögzíti azt)

ha ki akarod a későbbiekben kötni, keress rajta a hüvelyek körül hasonló billentyűt, amit megnyomva, (megnyomva tartva!)sérülés nélkül kihúzhatod a vezetéket a hüvelyből.

[link]


háztartási kapcsoló típusok:

[link]

2016. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

esetleg a 2. képet figyelmesebben megnézve...

[link]

(kínai technik kapcsolóknál, találkoztam már hasonlóval)

2016. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem értesz hozzá akkor miért nem hívsz szerelőt? Az első kapcsolón rajta van egyértelműen a bekötés.
2016. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!