Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » ESD karkötőnek mennyire van...

ESD karkötőnek mennyire van értelme, és hogyan kell bekötni otthon?

Figyelt kérdés

Mármint erre gondolok:

[link]


Picit elbizonytalanodtam miután olyanokat láttam hogy vezetéknélküli meg ilyesmi, úgyhogy inkább megkérdezem hogy van-e értelme ennek :D


2016. jan. 11. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Állítólag használhatóak a vezeték nélküliek is, de a linken lévő nem az.


Mennyire van értelme?

Egy rövid cikk a sztatikus feltöltődésről:

[link]

2016. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na akkor megtudtam ami eddig is tudtam hogy ez a jelenség létezik.


Mostmár csak az kéne megtudni, hogy egy ilyesmi karkötőnél vannak-e szempontok amiket figyelembe kell venni vásárláskor, meg hogy mégis hova földeljem.

Esetlegesen mennyit ér az, hogy leföldelem magam mielőtt elkezdek ilyesmikkel foglalkozni, de munka közben nem vagyok leföldelve.

2016. jan. 12. 06:14
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy mivel akarsz foglalkozni? Mert én dolgoztam ESD környezetben, ott minden ESD védett volt. Túlzásnak tűnhet, de minden alkatrésztároló, a szemetesem, a szék, minden antisztatikus Az asztalon egy antisztatikus borítás, csuklópánt, antisztatikus cipő, köpeny, padlóborítás. Volt kialakítva egy csatlakozó sor, oda lehetett a csuklópántot és az asztalborítást dugni.


Otthonra megelégszem egy asztalborítással és csuklópánttal, és egy ESD pákával. De a csuklópántot sem veszem fel, ha nincs olyan alkatrész, ami indokolja. Ha meg a PC-t szerelem, akkor csak a csuklópánt van rajtam. Ha a táp nem lenne a helyén, és én nem a műhelyben vagyok, akkor van egy sima hálózati csatlakozóm, amibe a védővezető van csak bekötve egy 1MOhm-os ellenállással sorban, és a vezetéken meg van egy lengőbanánaljzat.


Hogy a kérdés lényegére is válaszoljak, természetesen van értelme, én jobban bízom a vezetékesben, mint a vezeték nélküliben. Bekötni pedig a védővezetőre kell, sorosan egy 1Mohmos ellenállással (ezt nem szabad kihagyni!).

2016. jan. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olyan problémába ütköztem hogy a házban nincs bekötve védőföldelés. (Elméletileg a vezeték megvan hozzá a falban). Ez esetben mi a javaslat?
2016. jan. 15. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az óránál szét van választva a nulla szét van választva, és leágazik egy védővezető, akkor nincs probléma. Ha csak háromeres vezetékek vannak a falban, de nincs bekötve a védővezető, akkor sajnos nem sokat ér a csipeszes karkötő. Esetleg lehetne erre a célra használni vízvezetéket is, amennyiben biztosan fém a föld alatt lévő rész, és az addig futó csőszakasz. Ez társasháznál bizonytalan. Ha családi ház, akkor akár egy földelőszondát is le lehet ütni erre a célra.
2016. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!