Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szélkereket házilag? Infó...

Szélkereket házilag? Infó lennt. Műszerészek válaszát is várom

Figyelt kérdés
az a kérdésem lenne hogy ha szélkereket szeretnék készíteni hogyan készítsem a generátor részét, alkalmazzak pl. 1 személygépkocsi generátorát , vagy villanymotorból készítsem. köszönöm a válaszokat
2010. márc. 27. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Kibővíteném a kérdést, utólagos engedelmeddel.

Mennyire lenne ez hasznos dolog a háztartásban, tudnánk-e faragni a számlán így?

Engem is érdekelne nagyon.

2010. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha budapesten laktok, Érden van egy házi szélkerék egy háznál, ő csinálta, ha érdekel megadhatom a címét és mindent megkérdezhettek tőle
2010. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát ahogy utánna néztem a számlán nem javít sajnos, amúgy biztos valahogy be lehet integrálni a hálózati áramkörbe(hisz a nagy turbinák is ezen az elven működnek) de az az igazság nem szeretk játszadozni a 230-al xS De én csak melegvíz miat szeretnék telepíteni , a generált árammal 1 viforralót lehet működtetni ami kis feszültségen is működik. amugy 20 éves vagyok és környezetkímélő technológiákkal szeretnék foglalkozni. ha nagy leszek :))
2010. márc. 27. 15:48
 4/10 A kérdező kommentje:
én vas megyei vagyok , és sokat fúj a szél errefelé ezért megérné szerintem, és természetesen minden ötletnek örülök. :D:D:D:D.
2010. márc. 27. 15:50
 5/10 ceri válasza:

[link]


Ez egy neked való oldal.

2010. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát figyu...


AZ áramszámla lefaragása az bonyolultabb... A szolgáltatóval lehet szerződni, hogy -ha olyan sokat termelsz- akkor visszapumpálod nekik, és akkor kapsz még 1 mérőórát, DE ENNEK nagyon szigorú feltételei vannak, amit nem tudnál teljesíteni.


Azomban egy bojlert, vagy televíziót, vagy ilyesmit lazán meg tudsz vele hajtani!


A lényeg az lenne, hogy kellene egy zsáknyi akkumulátor, olyan 12V-osak. Azokat lehetne tölteni mondjuk egy autó generátorával. Idáig OK. És most jön az árulás: A rendelkezésre álló kb 13V DC feszültségből már csak egy lépés, hogy 230 vagy akár 320V DC -t csinálj. Sajnos ilyen nagy feszültségű, és nagy áramú AC kimenetű feszültség konvertert (inverternek hívják asszem) nehéz csinálni, meg hát fölösleges is, mert a SZÁMÍTÓGÉP az 100% , hogy megy egyenáramról, a bojler úgyszint (hiszen abban csak egy ócska hőpatron van), de pl a vasaló is mehetNE, ha nem zabálna 1-2 ezer wattot. A lényeg, hogy csak azok az eszközök NEM mehetnének róla, amik hagyományos transzformátorral vannak táplálva.


Szóval kisebb teljesítményen gond nélkül meg lehetne oldani. MOndjuk letennéd a generátorhoz leg közelebb lévő helyre az akkupakkot, és még ott helyben felkonvertálod a feszültséget, amit onnan beviszel a házba. (habár ez "veszélyesebb", mégis a nagy feszültséget kell távolba vinni, mert a kis feszültség továbbításánál sok energia veszne kárba a vezetéken)


Na hát én így gondoltam. Privátba is írhatsz, ha van kérdésed.

2010. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

AZ előző vagyok ismét: Természetesen szinkron és aszinkron motorok meghajtására sem lenne alkalmas, mint például: turmixgép, hajszárító, porszívó, mosógép légkondi, ventillátor.


F20*

2010. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Üdv!


Én nemrég vettem megfizethető áron, egy olyan invertert amit működő hálózatba lehet kapcsolni. Csatlakoztatáskor rááll a feszültségre és a hullámra, és a bejövő oldalon megjelenő energiát 92%-os hatásfokkal ráküldi a hálózatra, ezt az energiát a környező készülékek élik majd fel. Az ára néhány 10e.FT. Létezik 300- 600 - 1200 W -os kivitelben 14-28 V körüli bármilyen feszültségre.

2010. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Sikerült megépíteni a szélkereket? amúgy az autógenerátor nemjó hozzá túl magas fordulat kell neki hogy termeljen valamit tapasztalat egy fúróval megpörgetve se termel szinte semmit!
2011. aug. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
sziasztok. szakmabeli vagyok. rengeteg fórumot stb-t olvasgattam napokon keresztül a témáról. állandómágneses generátor mellett szólt a legtöbb érv eddig. azt mondják ún. neodímium mágnesekkel kell helyettesíteni az eredetit és akkor már relatíve jelentős a teljesítmény leadás. 230V-os rendszernél az egyedüli tényező ami elvette a kedvem az egésztől az az inverter ára. Építeni is lehet maximum 35-40E forintból de csak nagyon türelmes és tapasztalt kollégáknak ajánlanám. stabilizált szinuszos kimenetűt kell alkalmazni mindenképpen,az árak bőven 100E fölött vannak egy 2KW+ -os esetében (ez nagyjából egy villanybojler és egy olajradiátor) Szélkerékből mindenképpen függőleges tengelyűt kell építeni mivel az független a széliránytól,és a fékezést röpsúlyos technikával lehet automatizálni. (beindul a vihar,összehúzza a lapátokat) FONTOS: 6m feletti építményhez külön hivatalos macerák meg engedélyek vannak,aki nem komoly befektetésre szánja el magát ne építsen ennél nagyobbat. Amit fentebb írtam,maximum ennyire alkalmas a "gép" ,ilyen méretekben és 2-300E forint alatti befektetéstől ne várjatok csodát. Ez nem egyéni vélemény,több olvasott beszámoló tapasztalata:) sok sikert és mindenképp írjon akinek sikerül :)
2013. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!