Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » RCA-ból USB interfész kábel?

RCA-ból USB interfész kábel?

Figyelt kérdés
egy sztereo rca kábel másik felére rá lehet kötni egy usb papát? EGY keverőpult vonali RCA kimenetét akarnám a laptopom usb portjára csatlakoztatni felvételhez. Meg lehet ezt valahogy oldani melyik szint melyikkel kéne összekötni?
2016. jan. 30. 11:19
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]

ERRE GONDOLTAM

2016. jan. 30. 11:20
 2/7 anonim ***** válasza:

hűha .. meg lehet oldani, csak éppen nem fogja sztem felismerni az eszközt a laptop. az odáig rendben, hogy az RCA poz és neg szálát rávinni az usb poz és neg részére, na de ez nem csak ennyi + nemtom milyen jellegű kimenetet/bemenetet akarsz pontosan rákötni (bár ahogy olvasom, jelkimenetről van szó), ennek se mindegy a szintje, na meg az USB eleve ad neki 5 V-ot is, tehát nem az átalakításban látom én a problémát, hanem abban, hogy nem fogod tudni azt használni, hiába stimmel a bekötés sztem.

de ne legyen igazam ... ez csak saját tapasztalat, hátha más mond okosabbat.

2016. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne kábelt keress. Egy USB-s hangkártyára lesz szükséged. Vagy használod a laptopod bemenetét, egy RCA-Jack átalakítóval. A mai gépeken gond nélkül be tudod állítani, hogy a mikrofon csatlakozója vonalszintű bemenet legyen.
2016. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ráadásul a képen mikro USB-s dugó van!

Ha a laptop hangkártyáján kikapcsolható a mikrofon előerősítése, akkor megoldható RCA-3.5Jack kábellel!

[link]

2016. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig így használtam igen rca-jackról de azt olvastam hogy ha az usb re csatlakoztatom akkor jobb lesz a minőség ...vagy ez hülyeség?
2016. jan. 30. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, jobb lehet a minőség. De ehhez olyan hangkártya is kell. Pár száz/ezer forintos megoldásokat el lehet ilyen téren felejteni. Szóval ha nem szánsz rá több tízezer forintot, akkor maradj a jelenlegi felállásnál.
2016. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hidd el nekem, tapasztalat, az usb-sel nem lesz jobb a minőség, csak ha tényleg profi szintű cuccost is használsz hozzá. én meg pont az ellenkezőjét tapasztalom sok mindenkitől, azaz berendelik az usb-s mikrofont, majd rájönnek, mekkora gagyi, és győzik alakítgatni, majd mikor ez se jön össze, akkor eladni valahogy, és normál jack-est keresni.
2016. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!