Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Multiméter vásárlásakor mire...

Multiméter vásárlásakor mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Miben különböznek a pár ezer forintosak a 100ezres áruaktól?


Rövidzárlati hurokimpedanciát melyik típussal lehet már mérni?



2016. jan. 24. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Multiméter vásárlásakor mire érdemes figyelni?

Elsősorban a pénztárcádra. Meg persze arra, hogy mire akarod használni. Pl komolyabb, pontos labor mérésre, vagy "csak" általánosan méregetni.


"Miben különböznek a pár ezer forintosak a 100ezres áruaktól?"

Sok mindenben. Pl a kijelzett digit és pontosság egyenesen arányos a vételárral.


"Rövidzárlati hurokimpedanciát melyik típussal lehet már mérni?"

Megmondom őszintén én multiméterben nem találkoztam ilyennel, csak olyan digitális műszerrel ami pont erre lett kitalálva.

Pl:

[link]


Nem vagyok hurokimpedancia szakértő, tudom mi az, de sosem mértem.

2016. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz én sem mértem még olyat és multiméteren sem tallkoztam ezzel a funkcióval. én egy ilyet használok: [link]

laptopok alaplapi javításával foglalkozom tehát javarészt gyenge áramban tevékenykedek. visznt fontos nekem a pontosság. szerintem megérte megvenni nem csalódtam benne.

Ide is igaz a szabály hogy minőségi mun kát minőségi szerszámmal lehet végezni.

2016. jan. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hurokimpedanciát nem mérsz multiméterrel csak célműszerrel.

Amúgy meg ha csak úgy szeretnéd tudni, kiszámolhatod.

(terhelt fesz - terheletlen fesz) / áram = a hurok értéke ohmban.


[link]

2016. jan. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan nincs a multiméteren hurokimpedancia funkció meg méréshatár, de a multiméter, egy terhelő ellenállás és a négy alapművelet segítségével meghatározható a hurokimpedancia, és ezt akár mérésnek is hívhatjuk.
2020. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!