Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikor volt utoljára Karcagon...

Mikor volt utoljára Karcagon és Szolnokon hangos légvédelmi sziréna próba?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 2011-ben (országos gyakorlat) biztosan nem volt Karcagon, mert egyet sem lehetett hallani, pedig van 8 sziréna a városban. Talán nem működnek? És Szolnokon merre találhatóak szirénák? Azt tudom, hogy huszon valahány sziréna van és ebből kb. 18-at megtaláltam.

2016. febr. 1. 17:34
 1/6 anonim válasza:

Elvileg kell lennie minden évben. Lehet, hogy éppen nem hallottad. Ami volt országos szinten 2011-ben, abból én sem vettem belőle észre semmit, pedig nálunk is elég sok van. (Budapest)

Viszont nálunk és az ország több pontján bevezették, hogy minden hónap első hétfőjén, délelőtt van próba, mióta új szirénákat szereltek be. Pont tegnap is volt próba.

2016. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi a házunk tetejéről pont látjuk az egyiket. (kb. 400m a távolság) 2011-ben is erre figyeltünk, de semmi. Nincsenek épületek ilyen magasságban, amik felfognák a hangját. Nálunk egyébként még régi motoros szirénák vannak.
2016. febr. 3. 23:31
 3/6 anonim válasza:
Amúgy engem kifejezetten érdekelnek ezek a szirénák, és mindig figyelem ha próba van.:D És érdekes, mert most, hogy nálunk vannak ezek az újabb fajták, megnéztem neten, hogy melyik kerületben hol találhatóak, és elvileg a 9. kerületben van egy a Vámház körúton és a múltkor a próba idejében ott sétáltam el az épület mellett, vártam, hogy nagyon hangos lesz, de nem volt semmi. Lehet, hogy nem az összeset tesztelik egy-egy próba alkalmával.
2016. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Csak ne keverjetek a legvedelmi szirenat a molarival!
2017. febr. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kedves utolsó, nem keverem.:)
2017. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Viszont sokan keverik, még most is.
2017. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!