Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiam újabban, ha túl...

5 éves fiam újabban, ha túl hangos valami (zene, sziréna) fülét fájlalja. Tapasztalt már valaki hasonlót? Megyünk a fülészetre, de addig is hátha okosabb leszek.

Figyelt kérdés
2015. aug. 13. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 éves lesz, nem fájlalja, de folyton befogja a fülét. Már akkor is, ha csak egy kamion megy el mellettünk az úton.

Az én kérdésem, nem olyan régről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Azóta már annyit javult, hogy a vonatot bírja, 3 hete sokat utaztunk vonattal, nem volt gondja.

2015. aug. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja a gyereknek, nem is fáj neki valójában, mindössze arról van szó, hogy kitapasztalta, hogy akkor törődsz vele, ha fájlalja valamijét. Utálja a hangos dolgokat, nincs vele egyedül, általában a normális emberek utálják. Ilyen módon szeretné tudatosítani, hogy egy kis csendet szeretne végre.
2015. aug. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én fiam is utálta a hangos zenét, éles-hirtelen zajokat, és főleg a gépzajokat. És iszonyat hangosan beszélt-kommunikált a gyerek

Többször voltunk fülészeten, semmit sem találtak.

5 évesen felmérettük és kiderült, hogy túlhallásos ( nem csak a pozitív hangokat hallja mint az átlag, és nem csak a nullhangokat, ami már nagyon ritka), a teljes negatív spektrumban hall. Pl vonatot kilométerekről, a falban a vezetékben az áramot és hasonlók. Az idegrendszerének többszörös állandó terhelést kell kezelni, rengeteg-rengeteg plusz infót feldolgozni egyfolytában... és emellett jóval kellemetlenebb számára minden akusztikus inger, hisz sokkal intenzívebb.

2015. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia. Ez teljesen normális részéről.

A szirénák jóval hangosabbak, mint ami már okozhat halláskárodosást.

Nekem 2 éve zúg a fülem egy iskolai (!!) rendezvénytől.

19F


Hasonló eset:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..

2015. dec. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!