Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Arduino TavIR oktatókészlet...

Arduino TavIR oktatókészlet I. (Kezdő) megéri?

Figyelt kérdés
Szeretnék KÉSŐBB otthoni automatikával, egyszerűbb robotokkal stb. foglalkozni, illetve szívesen gyakorolnám a programozás alapjait nem számítógépes kornyezetben is. Úgy gondoltam, egyszerű hardware-megoldásokkal kezdeném (LED-ek villogtatása pl.). Szerintetek jó ötlet egy ilyen csomaggal kezdeni? Tapasztaltabbak, mit tudnátok ajánlani? Alap C (és C#, bár az talán nem releváns) ismereteim vannak. A készlet tartalmaz egyébként (LED-eken USB-kábelen és ellenállásokon, kívül) 1 x AVR-Duino/Uno R3 (328) alappanel, 3x nyomógomb,30x és 1x 400 pontos dugaszolópanelátkötőkábel. A segítséget előre is köszönöm!

#Arduino #távIR webshop
2016. febr. 6. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Olcsóbban kijössz, ha külön veszed őket, aliexpressen/ebayen, csak akkor átlagosan egy hónap a várakozási idő.(arduino 2000, 40db jumper kábel 300ft(de érdemes venni 80-80 anya-anya - apa-apa-t kezdésnek), ledek is aprópénzért vannak, breadboard talán 700ft, meg a többi cucc is max 2000ft összesen

Egyébként nem jön rosszul a c# sem, legalább érted mire jók az osztályok, meg tudod hogyan kell megcsinálni őket, itt a library-k felelnek meg az osztályoknak(ez így nem igaz, de elég kevesen csinálnak saját header-eket c-ben)

2016. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként csak akkor kezd el ha van elég pénzed, ezek az apróságok viszonylag olcsók, de pl egy robot kar már súlyos tízezrekbe kerül. Meg érdemes venni egy forrasztókészletet, protoboardokat, pineket is, mert a breadboard arra van, hogy kipróbáld, hogy működik-e a cucc, ha igen akkor lehet forrasztani
2016. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és amiből csak lehet nagy tételben vegyél(100-1000pcs), egyrészt mert kb ugyanannyiba kerül egy darab mint 100, másrészt meg úgyis szükséged lesz rá az évek során
2016. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp Kínából. 15e-ért már elég jó kezdőkészletet lehet összevásárolni. (arduino, breadboard, ellenállás, kondi, led, szervó, buzzer, relé, ultrasonic szenzor, poti.....)
2016. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Kínából nem rendelek, mert azzal már 1x pórul jártam, de az ebay-es ötletet megfogadom :) Nem is tudom, miért akartam itthonról...Viszont inkább egy olcsóbb kit-et veszek, azzal szép lassan elkezdem a dolgot.
2016. febr. 14. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:
ugye tudod hogy ebayen kb minden kínából jön
2016. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, persze, láttam a kiírásokat :) De az ebay azért akkor is egy garancia (elvileg :D). Nem a kínai termékekkel van bajom alapból, hanem van egy csomó fura nevű kínai store (tinydeal, minideal pl.), ezekkel szívtam meg.
2016. febr. 14. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!