Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Használt márkás vagy új...

Használt márkás vagy új kevésbé márkás akkus fúró?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban, otthoni hobby, barkács felhasználásra? Akkus fúróról lenne szó:

a, használt Black&Decker 2db 14,4V Ni-Cd akkuval

b, új Straus, 2db 14,4V Li-Ion akkuval



2016. febr. 10. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:

mindenképpen, Li-Ion akkus!

(a Black&Decker csak akkor, ha valóban, garantáltan az UK-ban készült, és rendszeres napi használattal lemeríted és töltöd. /Ni-Ca akku-memória effekt!/

2016. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tesco-ben volt múltkor akciózva B&D (hogy hol készült, passz), de meglepett, hogy mindegyik típust megnézve mind Ni-CD akkus! Talán még a Bosch is ,pedig az eladó is meg volt róla győződve, hogy lítiumos.
2016. febr. 10. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első válasza nem teljesen rossz de nem is feltétlen jó. Ni-cd akkuval nem kell napi használat se-semmi csak annyi hogy mielőtt feldugod tölteni amennyire csak bírod le kell merítsd(pl leragasztot a gépen a kapcsolót és hagyod míg már csak nyöszörög) ha nem meríted le teljesen akkor gyorsabban megy tönkre.


A Li-ion pedig az a helyzet hogy ha tökig lemeríted akkor megy tönkre (mély-merült állapotba kerül) ezután már nem nagyon fog feltöltődni vagy ha fel is töltődik akkor is gyengébb lesz, az újabb gépekbe ezért tesznek védelmet (amikor már az akku elér egy szintet nem kapcsol be a gép) Ja igen és ha a li-ion-os cuccot hidegben hagyod pl télen kinn hagyod a -10-ben akkor magától is lemerül mélymerültig és tönkremegy...


Röviden ennyi...

2016. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja igen és szerintem a Black&Decker-jobb választás akku szempontból viszont az hogy a többi része milyen... hát fene tudja....
2016. febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

jogos az akku téma... de mint említettem, nem rendszeres használathoz kell. így ha hirtelen kell, amikor már a Ni-Cd veszített a töltésből, akkor nem fogom tudni azonnal használni.

Mínusz fokokban majd beviszem, de ha mégis 1-2x kint marad, azt még csak átvészeli!

Ellenben a Ni-CD akku olcsóbb, a cellacsere olcsóbban megoldható, ha tönkremegy.

Elgodnolkodató minden válasz :D

2016. febr. 12. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:

ha még nem vetted volna meg...

2016. 02. 18.-tól lesz akcióban a LIDL magyarországi üzleteiben, PARKSIDE akkus (Li-Ion) ütvefúró-csavarozó.

Techn. adatok:

2 seb. motor, kiiktatható ütvefúró egységgel

20 fok. forgatónyomaték

be-ki kapcsolható, fokozatmentes ford. szab., + gyorsfék

60 perces teljesen aut. mat. gyorstöltő

ford. szab. :0-1650 ford./perc

max. fúrat átmérő; fa: 30 mm., tégla: 15 mm., acél 13 mm.!

forgatónyomaték: 40 Nm !!!!

akku: 18V Litium-ion 1,5 A/h

3 év garancia!

ár: 20 000 HUF

csak javasolni tudom! szinte minden használt elektromos szerszámom, PARKSIDE, és garantáltan alkalmas nagyobb munkákra is a házkörül! (Ipari igénybevételre, napi 8-10 órás munkákra NEM alkalmas)

2016. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csabesz80 válasza:

6-os: üdv a klubban! :) Én kb. 2 éve fedeztem fel a Lidl Parkside gépeit, azóta eszembe se jut máshonnan vásárolni :) Egyébkén attól félek ha sokan rájönnek akkor fel fogják emelni a gépek árát :D


De hogy válaszoljak is a kérdésre, a helyes opció a "C" válasz:


c, uj Parkside

2016. febr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez is jó, bár én jobb szeretnék 2 akkus gépet, illetve koffert hozzá - bár ez utóbbi a legkevesebb. Ellenben előny a második fogantyú. Aldiban is van most ugyanennyiért ütvefúró.

Nemrég vettem Parkside akkus multigépet/gravírozót, bár nem sokat használtam, de jónak tűnik. Illetve maga a Parkside gépekről eddig többfelől hallottam csak jókat - olyantól is, aki érzékeny a minőségi gépekre.

Elvileg lehet hozzájuk pótakkut venni, csak kapcsolatba kel lépni az ügyfélszolgálattal, én erre már majd egy hete várok, hogy válaszoljanak, hogyan, mennyiért lehet egy pótakkut. Találtam a neten egy oldalt, hogy lehet, de konkréten ehhez a gravírozóhoz nem találtam.

Amúgy egy Black&Deckert néztem még ( [link] de nem találok egyértelmű választ arra, hogy töltő van-e hozzá, több ehlyről azt kaptam vissza válaszként, hogy leírás szerint nincs, és nem tudják kibontani, csak azért, hogy ezt megnézzék. árban most jó lenne pedig (53e helyett 33e).

2016. febr. 16. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!