Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vezetékkeresést csak vásárolt...

Vezetékkeresést csak vásárolt műszerrel lehet csinálni? Nincs valami házi megoldás, estelg sima feszültségmérővel?

Figyelt kérdés

2016. febr. 11. 23:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár én gyenge árammal foglalkozom úgy tudom a ezeték kereső egy fajta fém detektor.

elméletben ha egy régi AM-frekenciás zsebrádiót és egy számológépet össze ragasztasz szalaggal bizonyos mélységig üzemelhet fémkeresőként. Próbálni még nem próbáltam de egy erre a célra gyártott műszernél biztosan olcsóbb a kipróbálása is.

és íme egy link: https://www.youtube.com/watch?v=dsZug9viTaA

2016. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha áram alatt van a vezeték, és terhelve is van, akkor egy régi walkmanből is lehet keresőt csinálni. Csak ki kell venni belőle a magnófejet, és egy árnyékolt kábellel meghosszabbítani. Aztán fejhallgatót fel, és lehet simogatni a magnófejjel a falat. Ahol a vezeték van, szépen lehet hallani a brummogást. Viszont ehhez legalább egy 60W-s izzó kell a lámpákba is.
2016. febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!