Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos egy trafó?

Mennyire biztonságos egy trafó?

Figyelt kérdés
Mármint olyasmire gondolok mint ami pl az akkutöltőkben van, mekkora esélye van annak hogy miközben megy megcsapjon valakit az áram?

2016. febr. 12. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kibontod a dobozabol nagyon veszelyes, halalos is lehet ha raszorul a markod a 220V-ra.
2016. febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semekkora.

A trafón a primer és a szekunder tekercs osztott csévetesten van (nem egymásra vannak tekerve, csak külön rétegben), tehát több kV feszültség kéne, hogy ez a szigetelés átüssön. A hálózati feszültség nem fogja átütni.


Persze van számtalan más hely, ahol kialakulhat olyan helyzet, ami áramütést okoz. Kidörzsölődött vezeték, beázott kapocsló, stb, a töltőben nem a transzformátor lesz az, ami az esetleges áramütést okozza.

2016. febr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem! Egyébként utánaolvastam kicsit és ha jól értem a szekunder tekercsen- ugyanúgy váltóáram jelenik meg mint amit a primer tekercsre adunk csak letranszformálva tehát megváltozik a V-szám pl: 220V-ból lessz 19V viszont a 50Hz-megmarad ugyanakkorának mint ami a primeren van.
2016. febr. 13. 01:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, de azon a feszültségen nem tud az emberi test ellenállásán akkora áram kialakulni, ami életveszélyes lenne. Érezni már azt is fogod, ha nedves kézzel rányúlsz, de még el tudod venni a kezed, nincs izomgörcs.
2016. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!