Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villamos hálózat teljesítmény...

Villamos hálózat teljesítmény elosztása?

Figyelt kérdés

Engem nagyon érdekel az elektromosság, ezzel szeretnék tovább tanulni. De még nem tanulom, ezért elnézést ha nem mint villamosmérnök teszem fe ezt a kérdést.

Minél tovább tanulmányozom az elektromosságot annál jobban nem értem :).

(Tisztában vagyok az alapfogalmakkal (Feszültség, áramerősség, teljesítmény, elenállás stb.)

Konkrétan: Teszem fel, hogy van egy ház, ami egy adott pillanatban, levesz a hálózatról 4000W-ot. Nyilván a ház elött lévő hálózat feszültsége 220-230V(állandó). Eddig tiszta sor.

De mi a helyzet az áramerősséggel. I=P/U=18A?

Tehát jelenleg az épület 23A-t vesz le a hálózatról. DE ez csak 1 épület. Ezen az adott kisfeszültségű hálózaton legyen például 10 épület, és mindegyik az egyszerű számolás végett vegyen le ugyanennyit a hálózatról. Tehát mindegyik épület 18A-t vesz le, azaz összesen 180A, ez nem túl sok egy kicsit egy vezetéknek?

Ellenőrzés képpen: A tíz épület fogyasztása 40.000W

Feszültség: 220-230V I=P/U Áramerősség:(kerekítve) 180A

Nagyon megköszönném ha ezt el magyarázná nekem valaki.

(És kérhetném, hogy kerüljük a: Tisztában kéne lenni az alapfogalmakkal, meg ezzel.. azzal..stb. Csak egy kerek választ kérek)



2016. febr. 24. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A trafóházból minden házhoz külön kábel megy, vagyis nem egy kábelt terhel az összes ház. A trafóház már magasabb feszültségen egy olyan vastag kábelen keresztül kapja az áramot, ami elég az összes házhoz is És így tovább felfelé is, meg lefelé is.
2016. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudtam/gondoltam hogy a trafóig nagyobb feszültség és kisebb áramerősség jön ugyanannyi teljesítménnyel, viszont a házakhoz lefelé, minden házhoz külön vezeték megy?????? Te nem a 3 fázisra gondolsz?

Akkor is csak 10 épület esetében a 3 fázis összesen 180A-al van terhelve, azaz 1-1 vezeték 60A-el, szerintem még az is sok, és csak 10 épülettel számoltunk!

2016. febr. 24. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, a tudomány kettéválik. Az ohm törvény mellé jönnek más nagy igazságok, például az, hogy a fogyasztók ritkán működnek ugyanúgy. Vannak ugyan napi szokások, de azon a trenden belül is vannak eltérések, amit az egyidejűségi tényező vesz figyelembe. Az egyidejűségi tényező az elmúlt 1000-120 év tapasztalatai alapján elég jól működik.

Persze, volt, amikor csődöt mondott. Egy ilyen alkalom volt a hőtárolós fűtések elterjedése, amely fűtések este elvileg ugyanabban az időpontban zuhantak rá a hálózatra, így aztán a valóságban is előfordult az az addig elképzelhetetlennek hitt eset, hogy este 10-kor olvadtak ki túlterhelés miatt biztosítók, illetve hogy adott vezetékekre nem vettek fel éjszakai bővítési igényeket, miközben nappalit meg igen. :)


Egyébként 180 A az energiaszolgáltatásban még nem a tragédia határa. :)


És persze igen kevés házhoz megy külön vezeték ebben az országban. :)

2016. febr. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam 180A amper mindent összevetve hangyafasznyi, de 1 db vezetéknek 180A szerintem elég sok, és ez a szám csak növekszik hisz csak 10 épülettel számoltunk, egy kis hálózatra csatlakozik kb. 100 fogyasztó, akkor már jóval nagyobb a terhelés. A kérdésem az hogy nem túl nagy 1-1 vezeték terhelése/gyullad ki?
2016. febr. 25. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Menjél ki az utcára, és nézd meg, hogy minden házhoz külön áramkör megy. Persze ez családiházas övezetben figyelhető meg, mert a nagy bérházakhoz föld alatt mennek a kábelek. Mi van ebben nehezen elképzelhető, nem értem
2016. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ehhez nem kell kimennem az utcára. Ha, mint írod, "hogy minden házhoz külön áramkör megy", akkor, ha az utcában van 15 ház, az utca elején (ahol a transzformátorállomás van) tizenötször annyi vezetéknek kellene lenni, mint a végén. De tudom, hogy nem látok többet az utca elején sem 6 szálnál, amiből kettő a közvilágítás.


Minden házhoz külön csatlakozóvezeték megy.

2016. febr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. válaszóló, így van 2 közvilágítás,3 fázis, 1 nulla.
2016. febr. 26. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!