Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék a bringámnak akksit...

Szeretnék a bringámnak akksit késiteni Lithiumból. Kérdés: hogyan számoljam meg az a kis cereuza méretű "elemen" az áramot? (+még gy kérdés)

Figyelt kérdés

1. Pl. ha jól emlékszem egy autó akksi Ah(órában)-ban van meg adva, a ceruza akksi meg Amperben/mili amperbenben. Nem azzal van gond, hogy a kétezret visszaosztom 1000-el és akkor kijön az amper. Tehát egy 2000=2 amperes 3.7 voltos cella hány amper óra? Ugyanannyi?


Pl egy kis méretű savas akksi 5-7EFt ami 7 Ah-ás, 12 voltos. Csak ez nem szereti a dőlést, olcsóbbnak olcsóbb.


https://www.youtube.com/watch?v=Z-VLdE6RxYQ

van több cieos is fent ilyenekről stb.


2.

Egy régi volksvagen kisbusz van meghajtva lithium akkuval(több darab). Menyire vicc kategória ez?

És olyat is láttam, hogy ilyenekkel cseréltek már ki Tesla autós akksikat.


3.

Most pont nem találom azt az oldalt ahol elméletileg eladnak sokkal olcsóbban ilyen cellákat. Ha jól láttam valami 2-4 eEFT/ 10-17 db.


Amuyg is vam mamámnak egy elektroos motorja, tönkrement benne az aksi. Először megpróbálnám azt kicserélni. 36 volto 3 telep összekapcsolva.



2016. febr. 26. 11:12
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
85%
Atyaúristen. Mekk Elek személyesen.
2016. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem egy helyesírási szótárral kísérletezz!
2016. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Véletlenül elnéztem a fő kérdést, köszi a kedves válaszokat nem vagyok analfabéta. Mielőtt leírok valamit átnézem, most ez sebtében kimaradt. Annyira nagy nagy baj?
2016. febr. 26. 12:54
 4/11 vatafak ***** válasza:
hát a végére érve fogalmam se lett h mi a fene a kérdés egyáltalán....
2016. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bocs erre nem figyeltem oda, a többi meg olyan okfejtés.


A kérdésnek így kellene szólnia:


A ceruza akkumlátor milamperr(pl.2000) hány amperóra?


Azért kérdeztem mert találtam itthon olan akksit amire nem volt ráírva hogy amper óra csak, hogy amper.


Gondolom érted...

2016. febr. 26. 13:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre egy kérdést kell feltenni, nem hármat.

Lehetőleg azt az egyet is egy rövid, érthető címmel, és utána egy rövid, pár mondatos kiegészítéssel.

EZ meg itt egy... nem is tudom mi, mit is akarsz megtudni és miről.

2016. febr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biciklilámpa készítése nagy fényerejű led. Hűtőborda.. Áramgenerátorral, s Li-ion cellákból.. mondjuk kiberhelt laptopakksikból használható cellákkal. (Kell hozzá építened egy szintén egyszerű kis töltőt, ami max 4,1V 500mA-al dolgozik) S nincs több tápellátás és fényerő gondod sem. :D
2016. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. akár úgy összecsomagolva mint a laptopban. 12V 2-2-2 párhuzamosan (3,7V/1500mA)
2016. febr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi
2016. febr. 28. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Az akkumlátorba töltés van, az akkumlátornak kapacitása.

De ettől eltekintve az említett mértékegységeket alkalmazva, ha egy akku 3,7V 2A, akkor az a teljes kapacitása, vagyis As, vagyis, elosztjuk 3600-al, és annyi Ah. Amíg nem tudod mi a különbség az A, és az Ah közt, nincs miről beszélni.

2016. febr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!