Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy hibás akkut lehet pótolni...

Egy hibás akkut lehet pótolni azonos feszültségű de nagyobb kapacitású akkumulátorral?

Figyelt kérdés

Van ej JBL GO Bluetooth hangszóróm. A hibája az hogy nagyon hamar lemerül.

A gyári elvileg 660mAh-s akkumulátort pótolhatom mondjuk egy Nokia BL-4A 860mAh-s akksival?

Ez kivitelezhető?

ki tudja használni a teljes kapacitást? Vagy az akkumulátor töltöttségi szintjét a készülék vagy maga az akkumulátor határozza meg? mi szabályozza a töltöttséget?



2016. márc. 12. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül. A fogyasztó határozza meg a rajta átfolyó áram nagyságát.
2016. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ez azt jelenti hogy az akkumulátor töltöttségi szintjét a hangfal szabályozza?

Tehát ha mondjuk 2000mAh-s akkut hasznánék hozzá akkor is csak 660mAh-t raktározna el?

Ezt a részét nem igazán értem az akkuknak. Hogy most az eszköz vagy maga az akkumulátor dönti el mikor van 100%-os töltöttségen. :D

2016. márc. 12. 13:35
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem a névleges feszültségre gondoltam. Hanem arra hogy ugye az akkunak van egy tárolókapacitása amit mAh-ban mérnek

De van egy elektronika gondolom ami meggátolja hogy ez a mérték túllépje az akkumulátor névleges tárkapacitását. és kikapcsolja azt ha elérte a maximális töltöttséget.

Most ha én ezt kicserélem egy nagyobb kapacitású akkumulátorra akkor nyilván nem töltené föl 100%-ra. ha meg kisebbre akkor túltöltené az akksit?

2016. márc. 12. 13:39
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom érthetőbben megfogalmazni.

De valami kikapcsolja a töltést ha az eszköz elvileg feltöltött.

de ezt honnan tudja a készülék hogy mikor töltött fel???

Előre belekódolták hogy mennyi idő kell egy adott kapacitású akksi feltöltéséhez? (Ez ugye azért sántít mert a kapacitás adott de a töltőáram változhat. a töltő által leadott áramerősség alapján.)

Vagy esetleg visszaméri az akkuról az áramerősséget?

2016. márc. 12. 13:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne bonyolítsd.

Rakd be és jó lesz, a többit elintézi helyetted a töltésvezérlő.

Annyira tölti fel amennyire azt kell.

2016. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne variáld, ne variáld...

Egy normális készülék mindig figyeli az akku feszültségét és az akkuba be vagy kifolyó áramerősséget. Ebből kimatekozza, hogy mikor kell leállítani a töltést. Teló esetében pedig azt, hogy hány százalékon van épp az akku.

2016. márc. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem te lennél az első aki gondol ilyesmire, ezért úgy építik meg a tölthető cuccok áramköreit hogy ne neked kelljen azon gondolkodni hogy mikor dugd be meg húzd ki a töltőt hogy minden jó legyen. ezért van benne egy kis logikai áramkör ami elvégzi a piszkos munkát helyetted.

Természetesen ettől függetlenül az akku elhasználódása normális folyamat.

2016. márc. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Csak szeretek tisztában lenni a dolgokkal. Gondolom ha 15 perc alatt feltöltődött és 1 óra alatt lemerül akkor az már nem normális dolog.

Valószínáűleg ki fogom cserélni benne. Serencsére volt itthon egy régi nokiám. ennek a 850mAh-s Li-ION akkuja szerintem méreténél és kapacitásánál fogva is jó választás.

2016. márc. 13. 11:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Ment a zöld mindenkinek :)
2016. márc. 13. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!