Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet potméterrel...

Fritz lajos kérdése:

Hogyan lehet potméterrel szabályozni egy trafó szekunder oldalát?

Figyelt kérdés
Van egy többkimenetű trafóm,250 w kimenő telj. 6,9,12,24,36 voltokkal. Eddig banándugóval vettem le a kívánt feszültséget a megfelelő helyre bedugva, ezt a kapcsolgatást kéne kiváltanom potival,fokozatmentesítve az eszközt. Az egyenirányított 24 v-os kimenetet szabályoznám, ha lehet 0-24-ig. Milyen alkatrészek kellenek hozzá és egy kapcsolási rajz is jól jönne "mankónak".

2016. márc. 13. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány amper a max terhelés amit szeretnél a szekunder oldalon?
2016. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, ez lényeges dolog, csak kifelejtettem. Pontosan nem tudom mennyi lesz,a legnagyobb fogyasztó a H4 autóizzó 55-60 w, valamint kismotorokat szoktam vele próbálni pl. nyomtatóból, akkus fúróból valót. Az adattáblán egy UA 3 A jelzés van, az lehet, hogy a biztosítékra vonatkozik.
2016. márc. 13. 13:37
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem egy intelligens megoldás, amikor (nagyobb) áramok folynak. További apró probléma, hogy a vizsgálandó eszközök nem lineárisak. De mindegy, mondjuk, ha csak egyszerű soros ellenállásként használod, akkor: Az utolsó meneteket gyakorlatilag a teljes áram veszi igénybe (60W/24 V=2,5A). A felfelé szabályozásnál tegye lehetővé 1V esetén már a fele áram folyását, azaz esik rajta 23 V, miközben 1,25 A folyik. Ez kb 15 ohm. 15 ohm, max 2,5 A, az 100 W. Ehhez már vízhűtés javasolt, a Duna mellé kell települnöd. :)

Feszültségosztóként használva még egy pár elemi művelet kell.

2016. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A panelon lévő potit kivezeted és azzal állíthatod.

Egyenirányítót és puffert neked kell hozzá elé tenni.

2016. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, ez egy olcsó és elegáns megoldás.
2016. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Ez a szabályzó igen jó megoldásnak tűnik, mert elég kicsi,bekötni sem akkora tudomány, a kijelző meg hab a tortán,mert nem kell külön méregetni és föliratozni a feszkót, hanem mutatja. Nem mellesleg pedig az ára is igen baráti.
2016. máj. 2. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!