Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám felvenni a...

Hogyan tudnám felvenni a szomszéd lakásban hallható hangokat?

Figyelt kérdés

A szomszédom évek óta terrorizálja a családját. Minden áldott nap kora reggeltől kezdve üvölt a kiskorú gyerekeivel, zeng a ház, azok pedig rettegnek tőle. Mi is felébredünk miatta, többször is szóltunk a gyerekek érdekében, de nem tehettünk semmit.


Arra gondoltam, hogy rögzítem a szomszédban zajló eseményeket a falon keresztül. Milyen módon lehetne a hangokat hatékonyan felvenni úgy, hogy a szomszédaim ne vegyék észre? Van esetleg jól működő készülék / kapcsolás erre a célra?


2010. ápr. 3. 22:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha más nem segít, esetleg a gyámügyön keresztül érhetünk el felszólítást. Ehhez kellene bizonyíték.
2010. ápr. 3. 22:20
 2/8 anonim válasza:
11%
Tudom, hogy segíteni akarsz, de szerintem ezt azzal kezdd, hogy a család női tagjával beszélsz. Feltételezem a férfi csinálja a cirkuszt, ha egyedülálló szülő, akkor esetleg a nagyszülőkkel kellene beszélni. Ezzel szétszakíthatsz egy családot mondjuk az anya akarata ellenére. Sajnos vannak akik inkább elviselik ezt a helyzetet, mintsem lépnének, de nem szólhatunk bele az életükbe. Mi van ha bosszút áll rajtad?
2010. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

hangrögzítő kell hozzá..:D

azt nem tom hogy lehet -e kapni csak magába ilyet de ha van akkor a szomszéd felüli ház falra kéne szerelni de olyan helyre ahol nem lehet kiszúrni..:D

2010. ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

mármint..xD

a ti házatok falára:D

2010. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A nő csinálja a cirkuszt. A férje egy balfék. Már beszéltünk vele többször. Náluk sokszor éjjelig megy az üvöltözés, nálunk tavaly egyetlen egyszer volt házibuli, és neki állt feljebb, mondván, hogy náluk gyerekek vannak...
2010. ápr. 3. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
használtam(próbáltam) már olyan készüléket, ami csak egy vékony sávban, csíkban továbbítja a hangokat, amerre tartod. Mint a filmekben. Lehallgató, ha egy parkban egy 30méterrel odébb ülő emberek felé tartod, simán meghallod a halk beszédet is. Próbáltam, elég komoly szerkezetek. Picit nagyobb mint egy kazettás diktafon. Árát ne kérdezd, nem tudom. Iyen cuccal tuti, hogy ki lehet fülelni mindenkit. (csak a kérdésre a válasz)
2010. ápr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:56"


Köszönöm a választ (és természetesn a többiekét is). Valami ilyesmire lennék kíváncsi. Egészen konkrétan a technikai megvalósítás érdekel, ezért is helyeztem el a kérdést éppen az "elektronikus eszközök" kategóriában. Amit említesz, az a puskamikrofon, ha jól veszem ki leírásodból. Ezeknek nagyon magas az irányérzékenysége, vagyis általában a mikrofon tengelyének irányában, egy keskeny nyalábban érzékelik a hangokat, a tér többi részéből érkezőket pedig szinte egyáltalán nem. Nem tudom, hogy házilag, például elektretmikrofon felhasználásával hogyan lehetne kialakítani egy elfogadható puskamikrofont, amelyet kellőképpen felerősítve a szomszéd helyiség hangjai megfelelő (érthető) minőségben rögzíthetővé válnának.

2010. ápr. 4. 00:02
 8/8 jamesbond ***** válasza:
56%
A falak nagyon megszűrik a beszédérthetőség szempontjából fontos frekiket. Egy jobb kondi mikrofonnal ,és főleg egy kevésbé zajos előfokkal tudsz olyan erősítést csinálni, ami értékelhető hangot ad. A szellőzőben tudsz érthető felvételt csinálni, de komoly utómunkát igényel egy jobb hangmérnök segítségével.
2010. ápr. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!