Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PC tápegység primer puffer...

PC tápegység primer puffer kondija mitől gyengülhet?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki hogy minden táp amit használok megadja magát kis idő alatt, csak felpörög és semmi több. Itthon 220V körül van a feszültség, de pl városban, ahol 230-240 megvan, ott elindul...


Mitől lehet, hogy már a második tápommal történik ez?

Minőségi 15-20ezres tápokról van szó.


2016. márc. 23. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt. Nálam szünetmentes tápba volt rakotve. Miután a 3. Is tönkre vágta. Nem tudtam mire gondolni, ezért direkt hálózatra kötöttem. Hosszabbító, szünetmentes mindent kizartam. Csak a táp. Azóta tökéletes.
2016. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én meg pont arra gondoltam, hogy esetleg szünetmentesről működhetne.. nekem csak simán romlanak el
2016. márc. 23. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:

"Minőségi 15-20ezres tápokról van szó."

A minőségi és a 15-20 ezer az nem jelent semmit.

A minőségi azt jelenti hogy nem kell miatta ide írnod.

Nagyobb táppal próbálkozz, illetve a meleg levegő áramlására ügyelj. Sokszor látok olyat hogy a táp a CPU hűtőről kapja a légáramlatot.

A hűtés sokat számít, ha a gép sarokban, bútorban, nehezen szellőző helyen van sokat ront az élettartamán.

"de pl városban, ahol 230-240 megvan, ott elindul... "

Ettől eltekintve egy kapcsolóüzemű táp még 200 volt alatt is jól működik akár, de alapvetően 200 és 240 közt üzemszerűen mennie kell. Ha nem megy és garis akkor tudod a dolgod.

[link]

2016. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

A rossz minőségű puffer elkókra jellemző hogy csökken a kapacitásuk idővel.

A tartós meleget nagyon utálják pl. akkor ez a folyamat rohamossá válik.

Néha fel is púposodnak.

2016. márc. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

garanciába visszavittem és semmit nem csináltak vele, merthogy nekik elindult.

A magas páratartalomtól is lehetett ez?

2016. márc. 24. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!