Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes Telekomra váltani?

Érdemes Telekomra váltani?

Figyelt kérdés

Sziasztok,az a helyzet hogy új helyre költözünk és tudomásom szerint az alábi szolgáltatók érhetők el:

Telekom ADSL

Kapulan mikróhúllám

(továbbá Telekomos vonalat használva pl. invitel,externet)

Kérdésem hogy melyiket válasszam?

Telekom újabban mennyire lett korrekt? Korábban egy másik címen már megjártam velük de itt csak ez a 2 lehetőség van.

Telekom az alábit ajánlana

ADSL 30Mbit+IPTV CSaládi+HD: 12.000 Ft/hó

Kapulan mikróhúlám: kb 100 Mbit/s 8000 Ft/hó, Kapulannál nincs tévé szóval azt máshonnan kelleném akkor beszerezni.


Tapasztalatok?



2016. márc. 27. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kérdés, mennyire tiszta a rálátásod a mikrohullámra, illetve mekkora pinggel tudja mindezt. A 100 mbit persze jobb, mint a VDSL 30-as, de az általában stabilan megvan, sosem szakad meg.
2016. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Telekom drága és vacak minőség Székesfehérváron. Épphogy megvan a garantált sebesség. Harmad annyiért van jobb alternatíva. Bp-n van olcsóbb alternatíva. Máshol nem tudok nyilatkozni.
2016. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Kedves 1 válaszoló: légvonalban az átjátszó kb 80-100 méterre van :D

kedves 2. válaszoló: sajnos nekem is hasonló tapasztalataim voltak


Álítólag VDSL-en megy talán az 50 is, ezt ti elhiszitek, én nem nagyon?

2016. márc. 27. 22:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Dunakanyar: Telekom csak DSL 10-et ad (5200 ft), a kábelhálózat állapota miatt, de lehet kérni wifiroutert hozzá. Nincs vele különösebb gond.
2016. márc. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Kapulan mikróhúlám: kb 100 Mbit/s 8000 Ft/hó"

Gyanítom nem.


Ámbátor a weboldaluk nem érhető el:

[link]

2015 júliusában se:

[link] [link]

de 2015 májusi adatokra hivatkozva:

[link] [link]

találtam ártáblázatot:

[link] [link] dijszabasi_melleklet_2012.pdf

itt a 15096/5096 kbps-os csomagért kérnek 8130 Ft-tot.


Az NMHH keresőjében ( [link] ) 25 Mbps-os letöltési sebességű ajánlátot találtam 10100 Ft-ért.


Az ADSL abban az esetben jó, ha ki van építve az infrastruktúra. Nekem a T-vel alapvetően nagyjából túlnyomórészt pozitív tapasztalataim vannak - jó ha a nyári viharok megrángatták a légkábeleket, akkor fennáltak kapcsolati instabilitások, de azt a szerelők gyorsan orvosolták.

2016. márc. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

VDSL 2-n megy az 50 mega is simán, de ott már feltétel, hogy nagyon közel kell lenni a központhoz, pár száz méter. Ha megnézed, a 30 mega+Iptv is valójában 35-36 mega, mert kb 5-6 megabit kell neki, hogy szaggatás nélkül menjen rendesen.

Én a VDSL-t választanám, okkal kerül azon a környéken annyiba, nincs konkurencia és egyeduralkodó, a mikrós nettel lehet valami.

2016. márc. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi, evvel kapcsoltban megkérdeztem őket,az adatok elavultak a 8e egényi ajánlat elvileg.

T-nek a telefonközpotja a címtől hát.. kb. 1-1.5 km.

DE itt több érdkes dolog is van:

1. üzletbe voltam bent aztmondták max 20 megabites zserződés köthető,gyakorlatban elmegy 15 körül.

Telefonos ügyfélszolgálat: 50 Mbit elmegy talán, de a 30 az 100% többször telefonáltam direkt volt hogy jópár nap eltéréssel is de mindig telefonon az 50-et mondták.

Most itt hogyan tegyek igazságot?


Mondjuk a Kapulannak nincs honlapja de nem tudom mivel a T se egyenes.

Esetleg ha nem válalok a T-re hűséget?

Kapulan meg nem hiszem hogy átvert ha aztmondta hogy 8-ért ad 100 Mbit/s körülit, az adatokra aztmondták elavultak.

2016. márc. 28. 22:25
 8/13 A kérdező kommentje:
Helyesírási híbákért bocsi, mobilról irtam :)
2016. márc. 28. 22:27
 9/13 anonim ***** válasza:

"Kapulan meg nem hiszem hogy átvert ha aztmondta hogy 8-ért ad 100 Mbit/s körülit, az adatokra aztmondták elavultak."

A 2015 év végi (szóval nem olyan régi) ÁSZF-jükben sem szerepel:

[link]

a legnagyobb csomagjuk is 35/10 Mbps-os.

2016. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom, legjobb lesz ha bemegyek személyessen mindehova. :D
2016. márc. 29. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!