Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos rásegítés kerékpárr...

Elektromos rásegítés kerékpárra megoldható lenne úgy, hogy a hátsó kerék felni részéhez érne mindkét oldalán a hajtó rész?

Figyelt kérdés

Tehát 2 görgő szerű lenne két oldalt, amit aksi működtet és ahogy forog, hajtja a kerékpárt a felnihez hozzáérve mindkét oldalt.

Ilyet miért nem gyártanak?



2016. márc. 29. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Dongó motort azt gyártottak valamikor, de az benzinmotor volt és nem a felnihez ért a dörzshajtása hanem a gumihoz. A felnit nem lehetne jó tapadással meghajtani például egy gumigörgővel, csúszna. Ahogy még egy "dinamó" is csúszik valamennyit, pedig az a gumihoz ér és csak 3 W-os, tehát nem is visz át jelentős nyomatékot. Az utóbbi példánál most nem számít hogy az nem kereket hajt hanem épp fordítva.

Leginkább az agyba épített villanymotorok terjedtek el.

2016. márc. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értelek.

De ha csak rásegítésről beszélünk?

Tehát tekerem a bicajt, csak mondjuk fele annyira nehéz?

2016. márc. 29. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Régen kísérleteztem elektromos hajtással, mivel akkor még nem lehetett látni az utakon gyári elektromos kerékpárokat. Az első próba pont dörzshajtás volt. Egy régi traktor egyenáramú generátora volt a meghajtó motor, vagyis gyakorlatilag egy szénkefés villanymotor. Arra egy dörzskerék került és az első kereket hajtotta a gumihoz érve. Nem kedveltem meg a dörzshajtást, ez csak az első elektromos kerékpárom volt a próba kedvéért. Aztán lánchajtással próbálkoztam, szintén az első kereket hajtotta, úgy hogy az első kerék helyére is egy hátsó került hogy legyen rajt lánckerék. Ez már jobb volt. Aztán évtizedekre abbahagytam ezt a témát és megjelentek az elektromos kerékpárok.

A dörzshajtással közlekedtem úgy is hogy rásegítettem pedállal főleg az indulásnál. Lánchajtásnál meg alkalmaztam teherautónak az ablaktörlő motorját is áttekercselve hogy nagyobb áramot vegyen fel és kellően nagy teljesítménye legyen. Mindez ma viccesen hangzik de akkor amikor még senki sem látott elektromos biciklit (legalábbis idehaza nem), jó szórakozásnak tűnt így gurulni.

2016. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tehát működött a dörzshajtás, csak nem tartottam modern megoldásnak akkor sem ha pedállal rásegítek.
2016. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Meg is találtam amit keresek:

[link]


:)))))

2016. márc. 29. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!