Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a számító...

Miért nem kapcsol be a számítógépem? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnap még működött. Aztán éjszaka kihúztam a dörgés miatt , hátha villámlik,stb. kihúztam. Most nemrég visszadugtam a konnektorba ,hogy be tudjam kapcsolni ,de semmi. Hiába nyomom a a bekapcsológombot semmi sem történik. A monitor villog az egér is. Nagyon aggódom mert a telefonomról az összes képemet átraktam a gépemre(szervizbe kellett vinni és teljesen újrarakják-a telefont) és nagyon aggódom ,hogy nehogy valami komoly baja legyen ,mert akkor az a sok kép elveszik és ezt nagyon nem akarnám. Az utazásos képeket féltem leginkább ,mert olyan helyekről is vannak ahova lehet hogy soha többet nem jutok el. Meg persze fontos emlékek.

Mi lehet a probléma?


2016. ápr. 8. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól be van dugva a tápba is, és a konnektorba is?

A konnektorban folyik áram?

Hátul be van kapcsolva a táp?

Ha a monitor tápkábelével dugod be, akkor működik?

Azért, mert a gép nem kapcsol be, az adatok még nagy valószínűséggel meglesznek - ezért ne aggódj.


Sípolást sem ad ki az alaplap? Mert ha az sincs, akkor még a BIOSig sem jut el, valószínű táppal van valami.

2016. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jól be van dugva minden. Többször is ellenőriztem illetve azóta mióta kihúztam hozzá sem nyúltam.


Köszönöm azért most kicsit megnyugodtam:)

2016. ápr. 8. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a tápmak annyi, vidd szervízbe, kicserélik és nem lesz semmi baja a képeidnek.

Valószínűleg későn húztad ki az ethernet kábelt. A kábeles netet is ki kell kapcsolni, ha dörög, akár a routert is.

2016. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, természetesen a router is árammal működik, vagyis azt is áramtalanítani kell. A hálózaton át túlfeszültség érte a tápot.
2016. ápr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Várjatok srácok! Ő kihúzta a gépet, még a nagy villámok előtt!


A melóhelyemen is pont hasonló történt. Ott ilyen billenőkapcsolós hosszabbítók vannak. Tehát helyjel-közzel olyan mintha ki lettek volna húzva a gépek. De amit én használok, azon 1:1 -ben meghalt az alaplap.

2016. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Mint előttem írták, vidd szervizbe, vagy táp, vagy alaplap. De lehet, hogy más is tönkrement benne, ha túlfeszt kapott..
2016. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!