Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy sorkimenő transzformát...

Hacker1898 kérdése:

Van egy sorkimenő transzformátorom és hozzá egy házi készítésű vezérlő amit "erősíteni" szeretnék! Több info lent! Jó ötlet erre?

Figyelt kérdés
Ez most kb.: 1 - 1.25 cm-t ér át a levegőbe ezt meg szeretném növelni... (Új fajta sorkimenő transzformátor) A vezérlőt ez a videó alapján készítettem: https://www.youtube.com/watch?v=PPIvgv14C34 ! (Én használok plusz egy 1000Uf kondenzátort és az ellenállási értékeken is változtattam alkatrész hiány miatt: 1. 150 Ohm és 50 Ohmosak és 2 tranzisztorral próbáltam ki (nem egyszerre) az egyik egy:PHm 0044 C1 C a másik: C3153 (ezek MOSFET tranzisztorok) A transzformátorral kapcsolatban nem tudok semmit mondani ugyanis régi és a neten semmit se találtam róla (kiszereltem nem vettem) a sorszámának kb a felét tudom megadni: 007A021 ez nem a teljes de csak ennyit látok van még1: TLF034-01A 3509. Ha tudtok valami jó megoldást hogy nagyobb "villámot" tudjak generálni kérlek írjátok le. (Ez az első projecktem így nem szeretnék ZVS és hasonlókat.. csak olyat ami nem halálos)

#magas feszültség #sorkimenő transzformátor #flyback transformer #tv transzformátor
2016. ápr. 13. 15:50
 1/4 Nikolas Kidman válasza:

javaslom inkább autó gyujtótrafóval próbálkozz!

Nemsokára felrakok majd egy videót a villanypászoromról,

ha ívet szeretnél húzni egy pillanatra akkor ez tökéletes megoldás lesz.

Ha hosszabb ideig szeretnél ívet húzni akkor a heggesztőtrafóval kísérletezz.

2016. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nikolas Kidman válasza:
2016. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nikolas Kidman válasza:

A képen látható kis kék trafó be és kimenetei között egy 5 centis ív alakulna ki ha nem lenne kiöntve ragasztóval, így már kinyírt pár tápot a prototípus.

A kis szürke négyzet alakú kondenzátor,10nF, amilyen gyakaran feltölt olyan gyakran van villanás.

A nagy kondi 25uF 250v, kb 30% ra töltődik csak fel.

ha növelném a szikraközt akkor a gyujtótrafóban az olajon keresztül húzna át.

2016. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem tudom jól értelmezem e de próbálj ki egy feszültségszorzót. Nagyobb erősebb ív de ritkább kisülés.
2017. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!