Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Franciaországból hozattam az...

Franciaországból hozattam az autóm és beszél, ha úgy állítom be. Mit jelent amit fonetikusan írok le? Lö páhá szil vu plé.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 13. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A "s'il vous plaît" (szil vu plé) "legyen szíves"-t jelent, a "le" = a, az hímnemben.

A "páhá" szót valahogy rosszul érthetted, mert a francia nem ejti ki a -h betűt.

Valószínűleg valami olyasmit jelez, amit elfelejtettél megtenni indulásnál.

Lehet, hogy a "porte" (port) = ajtót jelent, és jelzi, hogy rosszul van becsukva.

Itt csak az a bibi, hogy ez a szó "la" (lá) lenne, mert a porte szó nőnemű.

2016. ápr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ajtókat mindig becsukom, arra nem szokott mondani semmit. Ezt a mondatot akkor mondja, mikor bekapcsolom,hogy beszélhet és kérem mondjuk hogy "climatisation" vagy "chauffage" és utána beszéli ezt a mondatot és ha újra elmondom,mondjuk lassabban, vagy artikuláltabban, akkor kapcsolja be a klímát/fűtést... Nyílván ezzel csak játszom,mert tetszik a francia nyelv, de sajnos sose tanultam. Szóval csak érdekel :)
2016. ápr. 14. 19:15
 3/6 A kérdező kommentje:
lehet ez le para is? mert tuti ilyesmi a hangzása... Jaaaj de kááár,hogy nem értem.
2016. ápr. 14. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem! :)

Ha csak a második "felszólításra" kapcsolja be a kívánt akármit, valószínűleg azt mondja, hogy "Répétez s'il vous plaît!" (répété szil vu plé!)

Ami annyit jelent, hogy ismételd meg a kérést.

De azt is mondhatja, hogy "je ne comprends pas" (skompran pá) = nem értem.

De az első a valószínűbb.

2016. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
állitsd át angolra azt könnyebb megérteni :)
2016. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
direkt hagyom francián, de kösziii :)
2016. ápr. 23. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!