Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy ne...

Hogy tudnám elérni, hogy ne csapjam ki a biztositékot?

Figyelt kérdés

Egy konnektorról van szó, ami egy biztonsági kapcsolón keresztűl jön, mint minden normális konnektor, és én azt akarom elérni, hogy ha véletlen valami gond akadna, vagy talán egy direkt zárlatot csinálok, akkor csak a konnektorbol kijövő kapcsolót csapja le, ne a biztositékszekrénybe lévőt? Szóval ez megoldható lenne?

Már próbáltam, hogy a konnektorból kihuztam a fázist, rákötöttem egy biztonsági kapcsolót, és zárlatoltam, de csak a szekrénybe csapta le, és a konnektorból kijövő kapcsoló meg zártan maradt, szóval nem kapcsolt le.



2016. ápr. 22. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Sorba kell kotni egy gyorsabb es kisebb aramu biztonsagi kapcsolot, a konnektor melle.

De a baj altalaban az hogy akkor is levaghatja a fo biztonsagi kapcsolot, mert az lehet hogy gyorsabb. Ebben az esetben ki kell cserelni a szekrenyben is a kapcsolot egy lassura es nagyobbra.

2016. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan egyszerű. Az egyik feltétel az egyik gyártó gyártmányaira, hogya a névleges áram háromszor akkora legyen az elsőnél.

Ezzel együtt is, ha közel vannak egymáshoz (vezetékhosszban és keresztmetszetben értve), akkor a feladat gyakorlatilag megoldhatatlan.

A közelséget meg lehet szüntetni soros fojtóval, ha az az alapfeladatot nem zavarja.

2016. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!